pátek 7. října 2022 Justýna

Drbna

V devátém kole Fortuna ligy se v domácím zápase utká Dynamo s týmem SK Sigma Olomouc

Po neúspěšném utkání se Slavií se Dynamo pokusí zajistit všechny body na domácím hřišti proti týmu z Olomouce. V sobotu 17. září bude Dynamo hrát znovu od 16 hodin. Vstupenky jsou v předprodeji na webu, ale vy si o ně s námi můžete zasoutěžit.

DRBNA HISTORIČKA: Firma Julius Škrlandt sídlila v Rudolfovské ulici

V dnešním dílu Drbny historičky se autor podíval na historii firmy Julius Škrlandt, která sídlila na Rudolfovské. Víte, čím se firma zabývala? A proč z ní později Julius Škrlandt vystoupil? I to se dozvíte v dalším textu Jan Schinka.

Vyhrajte vstupenky na legendární slavnosti piva

Open-air hudební a pivní slavnosti začínají na českobudějovickém Výstavišti v pátek 16. září. Pivovary a minipivovary budou letos soustředěny hned za hlavní bránou areálu, samozřejmě je doplní stánky s občerstvením.

V sedmém kole Fortuna ligy se v domácím zápase utká Dynamo s týmem FK Mladá Boleslav

Po vítězném utkání se Bohemians přijede na Střelecký ostrov tým, se kterým Dynamo v minulém utkání prohrálo 0:1. V sobotu 3. září bude Dynamo hrát znovu od 16 hodin. Vstupenky jsou v předprodeji na webu, ale vy si o ně s námi můžete zasoutěžit.

DRBNA HISTORIČKA: Památník Adalberta Lanny přečkal a ustál několik politických režimů

První zářijový díl Drbny historičky věnoval Jan Schinko Adalbertu Lannovi. Známý stavitel má mezi Kanovnickou ulicí a Lannovou třídou památník, který byl slavnostně odhalen v roce 1879. Proč ho museli postavit znovu? I to se dozvíte v dnešním textu.

Ukrajinofobie v ulicích

úterý, 30. srpna 2022, 14:40Blogy a komentáře

Ukrajinofobie v ulicích

Jsou tady mezi námi, je jich tu více, než tomu bylo doteď, vyžírky!

DRBNA HISTORIČKA: Kněžská ulice pohledem Gustava Braunera. Jak ji namaloval?

Další díl Drbny historičky věnoval Jan Schinko pohlednici profesora kreslení Gustava Braunera. Nebo alespoň té, na které je vidět část Kněžské ulice. Kromě této části Budějc se podíval i na samotného autora pohlednice.

V dalším domácím zápase se Dynamo utká s týmem FC Viktoria Plzeň

Po posledním domácím utkání se Slováckem, ve kterém fotbalisté Dynama remízovali, přijede na Střelecký ostrov další silný soupeř.

DRBNA HISTORIČKA: Piaristickou ulici pohledově ovládá klášterní věž

Další díl Drbny historičky věnoval Jan Schinko klášterní věži. Víte, jaké všechny "styly" se jí dotkly? A víte, v jakých letech se věž kompletně opravovala? Opraveny byly i hodiny, které na ní dlouhá léta nešly. Více už v textu známého budějckého...

Vyhrajte vstupenky na agrosalon Země živitelka. Výstava začíná už 25. srpna

Největší a nejnavštěvovanější zemědělská výstava začíná ve čtvrtek 25. srpna a končí v úterý 30. srpna 2022. Není to výstava pouze pro zemědělce a odborníky, na své si přijdou malí i velcí návštěvníci – Země živitelka nabízí 6 dnů plných...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.