úterý 22. září 2020 Darina

Drbna

DRBNA HISTORIČKA: Jižní strana náměstí

V posledním prázdninovém díle Drbny historičky se Jan Schinko detailněji podíval na jižní stranu náměstí. Víte, jaké všechny prodejny a podniky se tam vystřídaly? A že se zde nacházela houbařská skříňka, ve které mykologové ukazovali zajímavé houby?

(NE)OBYČEJNÍ: Měl jsem jen dvě možnosti. Život nebo smrt, říká Marek Landa. Abstinuje už šest let a pomáhá i ostatním

Od puberty byl závislý na drogách a alkoholu. Několikrát prošel léčebnou, zkoušel různé možnosti. Jednoho dne se totiž z minuty na minutu rozhodl, že takhle nemůže dál žít. Teď už Marek Landa šest let abstinuje a rozhodl se pomoct i těm, kteří se...

DRBNA HISTORIČKA: Malý mlýn

Jan Schinko se v pravidelném čtvrtečním dílu Drbny historičky zaměřil na Malý mlýn. Víte, kde se původně nacházel? A co v něm později vzniklo? Dozvíte se v dnešním povídání.

SOUTĚŽ: Košík.cz je v Českých Budějovicích. Nakupování nikdy nebylo pohodlnější

Vejce z volného výběhu, čerstvé ovoce i zelenina v té nejlepší kvalitě, prvotřídní maso, pivo z minipivovaru. Desítku tisíc pečlivě vybraných produktů, které ochotní kurýři přivezou až na práh vašeho bytu, klidně i do nejvyššího patra. Do Českých...

Milí pejskaři, v MHD mají mít psi náhubky

Nedávno jsme jel trolejbusem trojkou na Máj. Najednou se ve voze strhla mela. Cestovala v něm mladá slečna s nějakým větším psem, který neměl náhubek.

DRBNA HISTORIČKA: Vjezd na náměstí se radnici nelíbil, zbourány měly být všechny rohové domy

Na pohlednici pořízené po roce 1918 je zachycen průhled od záložny v ulici Sterneckově na plochu náměstí. Hlavním motivem bylo asi renesanční podloubí záložny, které bylo upraveno ve stylu novorenesance v letech 1908 a 1909. Od roku 1935 má...

SOUTĚŽ: Hlasujte pro drbňátko července

Hlasování o drbňátko měsíce je u konce. Nejvíce hlasů od čtenářů získala Emma Sedlecká. Stříbrnou příčku obsadil Jakub Brabec a třetí skončila Alžběta Petrásková. Gratulujeme!

Drbňátka červenec 2020

pondělí, 10. srpna 2020, 12:44

PUMPROVÁ Adéla Justýna
BUŠKOVÁ Kateřina
DRBNA HISTORIČKA: Stará pošta

Dnešní díl Drbny historičky věnoval Jan Schinko staré poště, která původně stála na náměstí. Věděli jste, že zde byly také čtyři benzinové pumpy? A co nahradilo poštu po jejím přestěhování na Senovážné náměstí? To vše se dozvíte v dnešním dílu.

DRBNA HISTORIČKA: Rozcestník na Mariánském náměstí

Jan Schinko věnoval dnešní díl Drbny historičky kilometrovnímkům nebo také rozcestníkům. Jeden takový stál na Mariánském náměstí před kasárnami. Proč se na některých uváděla až tři desetinná místa? To se dozvíte v dnešním povídání.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.