sobota 23. ledna 2021 Zdeněk

Jedná se o blog, názory redakce se nemusí s názory autora shodovat.

Řidič autobusu to přehnal, ale sobectví a bezohlednost jsou nepřípustné

Nedávno se strhla mela na zastávce Družba IGY, kde měl řidič autobusu MHD na lince 11 vyhodit z vozu ženu a ještě ji údajně fyzicky napadnout za to, že neměla roušku. Ten řidič to samozřejmě nezvládl

Na druhé straně, to jeho zaměstnavatel Dopravní podnik města České Budějovice jistě správně ocenil a věřím, že dotyčný pracovník nezůstal bez trestu. Já sám jezdím autobusy a trolejbusy po městě dost často, a nikdy jsem s řidiči žádný konflikt neměl. Spíš je oceňuji, že na mě počkají, když dobíhám na zastávku. A také oprávněných stížností na řidiče městské dopravy je procentuálně minimum. Nepříjemní umějí být také někteří cestující, kteří si léčí svoje mindráky a nadávají řidičům MHD kvůli zpoždění, za které oni v ucpaných budějckých ulicích nemohou.

Ano, ten řidič pochybil, to bez diskusí, ale s největší pravděpodobnost by konflikt nevznikl, kdyby ona žena dodržovala pravidla a měla v autobuse nasazenou roušku. Počet nakažených v Česku prudce roste, a vzít si roušku ve vnitřních prostorách a ve veřejné dopravě by mělo být pro každého z nás základním krokem, abychom chránili jeden druhého. „Moje rouška chrání Tebe, Tvoje rouška chrání mě.“ To si dobře pamatujme! Tady totiž přestává legrace, protože v sázce jsou lidské životy. Tak buďme k sobě v této těžké době ohleduplní. Každý, kdo nastoupí do vlaku, metra, autobusu, trolejbusu atd. bez roušky, je bezohledný sobec, který ohrožuje ostatní lidi.

Před časem byla v televizi ukázka, jak strážníci v pražském metru nasadili jednomu z cestujících, který neměl roušku, pouta a povalili jej na zem. Ano, byl to ostrý zákrok, ale na místě, protože policisté musí mít autoritu a není možné, aby lidé ignorovali platné předpisy. Jsem rád, že proti odpíračům roušek budou strážci zákona obecněji rázně zakročovat a udělovat pokuty. Pouhé domluvy už zřejmě nestačí.

Autoři

Štítky Blog

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Radomír Štefka

Podívejte nejsem z Budějovic ale z Brna ale pravidla pro cestování DP jsou všude stejná pokud neměla roušku nebo špatně nasazenou měl ji vykázat s dopravy při neuposlechnuti zavolat policii, dispečera a vyčkat prijezdu

sobota, 17. října 2020, 23:17

Josef Šátava

Paní Kratochvílová, hovado jste vy, že porušujete předpisy.

sobota, 17. října 2020, 22:22

Dagmar Kratochvílová

To bude ten samej ridic, co nas s malou vyhodil z autobusu, ze jsem mela pod kočárkem schovanou civavu bez rabuse. Pekny hovado.

sobota, 17. října 2020, 21:34

Honza Jiruš

Pokud si nechce nasadit roušku, tak ať jde pěšky a bez roušky (tedy prozatím) .

sobota, 17. října 2020, 17:20

Tomáš Marný

Ano je třeba napadat ženy, za to že nedodržují pravidla, jenž byla nařízená vládou pod rouškou nezodpovědnosti a tímto bych apeloval na všechny jenž nedodržují pravidla... Fyzické napadení osoby je omluvitelné v případě, že se dotyčná osoba chová nezodpovědně.

sobota, 17. října 2020, 12:30

Anna Maier

A já si zase myslím, že každý člověk má právo dýchat čerstvý vzduch, který nemusí vdechovat přes uslintanou a upocenou roušku. Protože přiznejme si otevřeně - snesitelná je ta rouška prvních pět deset minut.... potom zvlhne a je to daleko horší než předtím. Navíc vlhká rouška ztrácí až 98 % svojí nepropustnosti vůči čemukoli, takže je prakticky zbytečná (ne že by jinak nebyla)....

sobota, 17. října 2020, 12:28

Budějčák Ála

Ano plně souhlasím. Asi bylo těžké pro pani vzit si roušku. Co maji říkat doktoři nebo my co pracujeme uvnitř budov. Pani by se nad sebou mela zamyslet. Nadruhou stránku nese zodpovědnost DP za sveho zaměstnance.

sobota, 17. října 2020, 11:45

Jana Kroupová

Souhlasím s autorem . Lidé by se divili , kdyby slyšeli historky a zážitky řidičů MHD s cestujícími . Za ty chabé peníze , které za tuto náročnou práci berou , za stres a zodpovědnost , kterou mají , za nespočet služeb , neboť je jich málo , musejí snášet urážky a nadávky od některých cestujících , že to bere slušnému člověku dech . A věřte , že píši pravdu .

pátek, 16. října 2020, 23:10

Jan Richter

když ta cestující neměla MÁHUBEK TAK NEMĚLA NASTUPOVAT DO VOZIDLA může si za to sama

pátek, 16. října 2020, 19:46

Zipe Pezi

Ano, za zpoždění oni nemohou. Za to mohou prodejní krajští politici, kteří cíleně, více než 20 let zpátky likvidují veřejnou dopravu kolem města.

pátek, 16. října 2020, 10:46

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.