pátek 15. ledna 2021 Alice

KULTURNÍ TIPY: Nový rok začíná divadelními představeními

Zajděte v mrazivém lednovém týdnu na Tříkrálový koncert, Ninu van Horn nebo Chytré kvízy! První dny nového roku však nabízejí také spoustu divadelních představení.

Úterý 3. ledna

České Budějovice

Chytrý kvíz v Adore's Cafe – Adore's Cafe – 19:30
Tužka, papír, žádný mobil a neveřejné týmové odpovědi. Pojďte se bavit a vyzkoušet si, na kolik otázek umíte vymyslet odpověď. Vyrazíte s přáteli na pivo, strávíte spolu fajn večer a můžete u toho vyhrát jednu ze skvělých cen! Odměněni budou vítězové, nejlépe tipující tým i další hráči. Hraje se o lahvinku Jacka Danielse a další ceny!

Přisámbůh! – Studiová scéna Na Půdě – 19:30
Ruka teenagera může být dost nebezpečná, když srostla se šíleným maňáskem, který se vymkl veškeré kontrole. Bude to případ pro exorcistu? Hra byla uvedena na Broadwayi a získala pět nominací na cenu Tony, včetně nominace za nejlepší hru.

Středa 4. ledna

České Budějovice

Kreutzerova sonáta – Studiová scéna Na Půdě – 19:30
Hra o lásce, zradě a vraždě podle Tolstého sexuální novely z roku 1890, která byla ve své době pro skandálnost soudně pronásledována.

Čtvrtek 5. ledna

České Budějovice

Chytrý kvíz Měsíc ve dne – Měsíc ve dne – 19:00
Přijďte se bavit! Vyrazíte s přáteli třeba na dobré pivo, strávíte spolu zábavný večer a přitom si zkusíte v pěti patnáctiminutových blocích písemně odpovědět jako tým na soubor otázek, které bude zadávat moderátor. Odměněni budou vítězové a nejlépe tipující tým. Přitom stačí pouze selský rozum, důvtip a dobrý odhad.

Pátek 6. ledna

České Budějovice

Scénické čtení: Tři králové a Tři mudrci – Jihočeské muzeum – 14:00
Užijte si netradiční zážitek v Jihočeském muzeu: scénické čtení a zajímavé povídání. Tématem bude příběh tříkrálový. Víte, jak souvisí biblický příběh o třech mudrcích s křesťanským svátkem Tři králové? Chcete se dozvědět, jak se z biblického příběhu stala lidová tradice, spojená především s charitativními akcemi? Čte Šárka Kavanová, slovem provází Petr Adame, kazatel z CASD České Budějovice.

Úča musí pryč – Jihočeské divadlo – 17:00
„My, rodiče žáků 5. B, již nemáme důvěru ve Vaše pedagogické schopnosti!“ Takhle začíná boj rodičů s třídní učitelkou. Jenže na čí straně je pravda? Je učitelka opravdu neschopná a brání talentovaným dětem v postupu na víceletá gymnázia, nebo rodiče, kteří sami nevědí, co se sebou, přestávají zvládat své děti?

Tříkrálový koncert – DK Metropol – Divadelní sál – 19:00
Tradiční tříkrálový koncert.

Alternativa/under večírek: Walden, Hameln, Wessele – Velbloud Music Bar – 20:00
Kapelní syrový trojboj na Tři krále s výkvětem jihočeské alternativy. Walden a Wessele přivezou svojí šumavskou inspiraci, jedni přetavenou v líbivé poetické kyrovky, druzí šumavskou zkušenost pociťují temněji. A s houslemi. No a budějčtí Hameln se po delší odmlce ukáží ve Velbloudu, a to rovnou i s novým setem.

Nina van Horn sings Nina Simone – River music club – 20:30
Francouzsko-americká zpěvačka Nina van Horn, která získala v Německu a ve Francii za své album Seven Deadly Sins ocenění Nejlepší blues electric CD a v USA titul Nejlepší ženský výkon, přijíždí v rámci svého krátkého evropského turné do Čech. Nina přiváží oblíbený koncertní program, v němž zpívá písně slavné Niny Simone.

Young Blood / Qo (Hoofbeats Music, Eatbrain) – Komiks Klub – 21:00
Qo (Eatbrain Hoofbeats Music Close 2 Death Disturbed Mainframe), Support DJ's: R-Flyer, The Fury, Weed, SHANiX, Fikes.

Hudební víkend s britským Alasdair Bouchem – Klika – 6. až 7. ledna
Na první lednový víkend je připraveno večerní zpestření v podobě speciální večeře s hudebním doprovodem od britského muzikanta Alasdair Boucha. Alasdair přijede zahrát 2 koncerty – v pátek a v sobotu – a zpříjemnit vám večer svou kytarou a zpěvem ve směsi folku a blues.

Hluboká nad Vltavou

Vraždy a něžnosti – KC Panorama – 19:00
Divadlo Pikl si pro tradiční silvestrovské představení letos připravilo komedii Antonína Procházky Vraždy a něžnosti. V rekreační chatě hluboko v lesích se během jedné noci sejde podivná pětice. Stárnoucí svůdník Lumír se svou milenkou Stellou, věhlasný dabér Večerníčků Viktor se svou novou přítelkyní Evou a spisovatel televizních detektivek Evžen. Ti všichni si koupili pobyt na samotě především proto, aby mohli být sami. Lumír chce totiž zabít svou milenku, Viktor uchvátit novou milostnou kořist a spisovatel Evžen dopsat svůj scénář. Když dorazí ještě dva němečtí homosexuálové, komedie může začít...

Sobota 7. ledna

České Budějovice

Kazisvět – Malé divadlo – 17:00
Když člověk na svět vykročí špatnou nohou, ani ty nejlepší kecky mu nepomohou. Kam šlápl, tam otřásla se země hned, přátelé i nepřátelé říkají mu: Kazisvět. Divadelní cestopis inscenovaný s hrubkami a škrabopisem. O tom, že pár chyb ještě neznamená konec světa.

Shakespeare & Stravinskij – DK Metropol – 19:00
Jednoaktový komický balet na motivy děl Williama Shakespeara. Skupina pouličních umělců cestuje od města k městu se svým tanečním představením. Způsob podání je ovšem nezaměnitelný...
Choreografie: Maged Mohamed.

Knězovy děti – Jihočeské divadlo – 19:00
Klesající porodnost nedá mladému a zapálenému knězi spát. Je to opravdu vůle boží, nebo je naopak nejvyšší čas s tím něco udělat? Nápad přijde – a je geniální. Nových těhotenství přibývá. Z neznámého chorvatského ostrůvku se stává vyhledávané místo. Stoupá zájem médií i bezdětných párů. Že by zázrak?

Forbiden Land – Komiks Klub – 21:00
Bodybass, J-Zo, Plutinho.

Neděle 8. ledna

České Budějovice

Herectví v proměnách času – Studiová scéna Na Půdě – 19:30
Účastníci se seznámí se základy a principy hereckých technik od antického divadla po modernismus. Lektor: Jiří Untermüller, herec činohry JD.

Pondělí 9. ledna

České Budějovice

Etiketa pro sígry – Malé divadlo – 9:00
Jak pozdravit britskou královnu? Jak se chovat na večeři s diktátorem? Proč vůbec existují nějaká pravidla? A kdy se na ně úplně vykašlat? Akční komedie ze základky.

Škola základ života – Jihočeské divadlo – 19:00
Noblesní i třeskutě vtipná komedie Jaroslava Žáka, kterou se nejen díky slavnému filmu Martina Friče bavíme už bezmála osmdesát let.

Autoři | Foto Petr Zikmund, Jihočeské divadlo

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.