sobota 26. září 2020 Andrea

SOUTĚŽ: Jako první bude Jihostroj ve Sportovní hale hostit Příbram

Po úvodním utkání nového ročníku UNIQA volejbalové extraligy se hráči Českých Budějovic představí také před vlastním publikem. A hned první souboj bude stát za to. Proti Jihostroji se postaví VK Euro Sitex Příbram i s bývalým českobudějovickým liberem Davidem Juračkou. Zápas začíná v pondělí 24. října ve 20:00.

Příbram prošla před sezonou zásadní proměnou, od které si slibuje útok na vyšší příčky extraligové tabulky a zásadnější roli v následném play-off. Ze středních Čech odešli blokaři Tomáš Anděl a Daniel Kohlmann, nahrávači Vili Kasper Vuorinen a Jakub Ulč a českobudějovickým fanouškům dobře známý smečař Petr Šulista, který se vydal do Ostravy. Citelným oslabením je pak zcela jistě konec trenéra Reného Dvořáka, který se stal asistentem kouče Jana Svobody v Jihostroji.

Vedení Příbrami však na hráčském trhu nalezlo adekvátní náhrady, jež by měly celek táhnout v cestě za dobrými výsledky. Klíčovým mužem by se měl stát slovenský reprezentační nahrávač Filip Palgut, tvrdit muziku určitě bude ruský blokař Dmitrij Šestak, který si zahrál například po boku jednoho z nejlepších volejbalistů – Earvina Ngapetha. Kádr doplnili také finský smečař Antti Poikela či blokaři Martin Mach a Vladimír Mikulenka.

Hned v úvodním hracím kole se Středočechům podařilo bodovat. Na hřišti Ostravy dvakrát dotáhli ztrátu setu a připsali si do tabulky první bod. Zkrácená sada ale nakonec jasně vyzněla pro domácí 15:8. První utkání v sezoně, domácí byli lepší na servisu a přihrávce a z toho vyplývaly bodové situace, které domácí lépe ubránili. Je to pro nás zklamání, chtěli jsme utkání vyhrát,“ neskrýval drobné rozčarování trenér Příbrami Martin Kop.

Radost z úspěšně zvládnutého zahajovacího duelu nové extraligové sezony zase byla znát na straně Českých Budějovic. U hráčů se sice na palubovce ČZU Praha objevila nervozita hned na začátku, kdy ztratili set poměrem 20:25, ale poté už se naplno projevil potenciál nového univerzála Sebastiana Geverta, který výraznou měrou pomohl k výhře 3:1 na sety.

„Jako každý první zápas v sezoně byl ze začátku se spoustou chyb a velkou nervozitou. Domácí zaslouženě vyhráli první set. My jsme se v dalších setech zlepšili jak na servisu, tak i v útoku, což vedlo k našemu vítězství v zápase,“ těšilo po utkání lodivoda Jihostroje Jana Svobodu. K dalšímu soupeři je však obezřetný. Je to jediný tým, se kterým jsme se mohli dvakrát konfrontovat. Známe jeho sílu. Je to jedno z družstev, které bude šlapat loňským semifinalistům na paty,“ doplňuje Svoboda.

První domácí střetnutí v novém ročníku UNIQA volejbalové extraligy se rozehraje ve Sportovní hale netradičně v pondělí 24. října ve 20:00. Bude jej řídit rozhodcovská dvojice Hudík – Dušek. V případě, že nemůžete být přímo v hledišti, bude k dispozici přímý přenos na portálu TVCOM.cz nebo na stanici ČT sport.

VK České Budějovice - VO Euro Sitex Příbram, pondělí 24. října od 20:00

Díky soutěži s Budějckou Drbnou můžete vyhrát čtyři vstupenky, které si mezi sebe rozdělí dva čtenáři rovným dílem. Každý tedy dostane dva lupeny. K účasti stačí prostřednictvím formuláře zodpovědět do pondělní 11. hodiny následující otázku a pak už jen čekat na slosování.

Podmínkou účasti v soutěži je vyplnění jména a kontaktních údajů. Ty budou využity pouze pro potřeby redakce v rámci této soutěže.

SOUTĚŽ SKONČILA

Univerzál Sebastian Gevert pochází z Chile. Správně je tedy odpověď C.

Dvě volné vstupenky na dnešní utkání vyhráli čtenáři Marek Fučík a Veronika Šraierová. Blahopřejeme!

Foto Jan Luxík

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.