sobota 26. září 2020 Andrea

Proti Jihostroji přijede bojovat Ústí nad Labem

Ústí nad Labem, které se dlouhodobě drží na chvostu tabulky volejbalové Uniqa extraligy, odehraje v sobotu od 17 hodin na jihu Čech své utkání proti favorizovanému Jihostroji České Budějovice. Týmy jsou ve velmi rozdílné pozici, jedno ale mají společné - oba dva potřebují vyhrát!

Jihostroj musí v tomto duelu jasně zvítězit, aby si po dvou porážkách od Příbrami zvedl své mírně pošramocené sebevědomí. Ústí nad Labem, které bojuje o sestup, naopak potřebuje každý bod a v utkání s favoritem takříkajíc nemá co ztratit.

Jak vypadalo poslední vzájemné měření sil těchto soupeřů, nám přiblížil trenér Jan Svoboda. „V prvním vzájemném utkání jsme sice Ústecké porazili, ale byl to zápas, ze kterého jsem neměl příliš radost. Následoval totiž po důležitém utkání v extralize i v Lize mistrů. Nám se zprvu velmi těžko hledala motivace a na hřišti to bylo vidět,“ řekl trenér Jihostroje.

Co ale předvede Ústí nad Labem v Českých Budějovicích, tuší kouč Svoboda již nyní. „Já osobně vsázím na to, že Ústí se přijede poprat o každý bod. Každý bod je totiž v téhle fázi extraligy může zachránit od pádu do baráže. My v žádném případě soupeře nesmíme podcenit a musíme nastoupit plně koncentrováni.“

„Tým Severočechů se vyznačuje tím, že nemá žádnou výraznou osobnost, ale spoustu vyrovnaných a již poměrně zkušených hráčů, mezi nimiž bych vyzdvihl asi jenom nahrávače Pekárka, který už má bronzovou medaili z Příbrami,“ dodává ještě trenér Jan Svoboda.

Utkání začne trochu netradičně v 17 hodin, protože po jeho skončení má Jihostroj v sále Beseda svůj tradiční ples, kam jsou všichni příznivci klubu a volejbalu srdečně zváni.

Soutěž o vstupenky

Díky soutěži s Budějckou Drbnou můžete vyhrát čtyři vstupenky, které si mezi sebe rozdělí dva čtenáři rovným dílem. Každý tedy dostane po dvou lupenech. K účasti stačí prostřednictvím formuláře zodpovědět do sobotního poledne následující otázku a pak už jen čekat na slosování.

Podmínkou účasti v soutěži je vyplnění jména a kontaktních údajů. Ty budou využity pouze pro potřeby redakce v rámci této soutěže.

SOUTĚŽ SKONČILA

Minulý vzájemný zápas vyhrál Jihostroj 3:0. Správně je tedy možnost B.

Po dvou vstupenkách na dnešní utkání vyhráli čtenáři Jiří Vaněček a Hana Šimková. Blahopřejeme!

Autoři

Štítky volejbal, VK Jihostroj České Budějovice, SK Volejbal Ústí nad Labem, Uniqa extraliga, soutěž o vstupenky

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.