pondělí 25. ledna 2021 Miloš

Stavba vakcinačního centra v Budějcích by mohla začít už zítra

Jihočeský kraj zřejmě v úterý zahájí stavbu vakcinačního centra na koronavirus v areálu českobudějovického výstaviště. Zázemí na očkování veřejnosti proti covidu vznikne v jednom z největších pavilonů v objektu. Hotovo by mělo být podle jihočeského hejtmana Martina Kuby do víkendu.

„Předpokládáme, že by vše mohlo být hotovo do víkendu," uvedl Kuba. Vakcinační centrum vznikne vnitřní úpravou pavilonu. Halu rozdělí panely na sekce, kde budou zdravotníci zájemce očkovat. Podle Kuby by mělo centrum zvládnout aplikaci vakcíny až tisícovce lidí denně. Očkování veřejnosti začne ve chvíli, kdy bude dostatek vakcín. Podle odhadů to bude zřejmě až v únoru nebo v březnu.

Kraj představil jihočeský systém očkování. Klíčem mají být velká očkovací centra

Jihočeský kraj dnes představil vlastní strategii pro očkování proti covidu-19. Její nezbytnou součástí jsou podle vedení kraje velká vakcinační centra, která by zvládla očkovat až 1000 lidí denně. Nejdůležitější bude podle hejtmana Kuby naočkovat...

Jihočeský hejtman dlouhodobě prosazuje model vakcinačních center. Chce je vytvořit v každém okresním městě v kraji. Kuba uvedl, že je to jediná cesta, jak očkovat vysoké množství lidí a v co možná nejkratším čase. „Nemocnice jsou přetížené a mají jiné povinnosti. Proto není možné, aby ve větším objemu očkovaly," uvedl Kuba. Jeho slova potvrdil i ředitel českobudějovické nemocnice Michal Šnorek. „Očkování není naší standardní náplní, je to pro nás zcela okrajová činnost. To, co vakcinační centrum zvládne za den, my uděláme za rok," řekl Šnorek.

Hodnocení článku je 96 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Jihočeský kraj

Štítky vakcinační centra, České Budějovice, výstaviště, Martin Kuba, Jihočeský kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Božena Klomfarová

Tak na taková vakcínační centra vám kašlu. Tam se můžete naočkovat leda tak sami.

pondělí, 11. ledna 2021, 16:13

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.