Více než 2200 vozidel zkontrolovali v rámci šestidenní celorepublikové dopravně bezpečnostní akce policisté v Jihočeském kraji. Při kontrolách odhalili bezmála pět stovek dopravních přestupků.
V policejních sítích od úterý 4. do neděle 9. července uvízlo celkem 135 řidičů, kteří porušili stanovenou rychlost. Dalších 57 lidí nepoužilo během jízdy v autech bezpečnostní pásy a 75 řidičů vyjelo na silnici s vozidlem nevyhovujícího technického stavu. Přestupku na železničním přejezdu se dopustilo devět řidičů a dalších pět se jich na jízdu posilnilo alkoholem. Přestupku se dopustili i dva chodci a dva motocyklisté.
Všichni hříšníci byli za svá provinění náležitě „odměněni".
„Pamatujte na to, že dopravní nehodovost ovlivňujeme právě my, účastníci provozu na našich silnicích. Dodržujte pravidla a předpisy související s provozem na našich silnicích, buďte obezřetní a vůči ostatním ohleduplní," vyzývá policejní mluvčí Lenka Krausová.
Chceš nám něco sdělit?Napiš nám
Ani jeden telefonující řidič (s MT přitisknutým na uchu), to je divné. Ani jeden cyklista ohrožující chodce svou jízdou po chodníku, či v místě, kde je jízda na jízdním kole zakázána.