čtvrtek 28. května 2020 Vilém

Hluk v garáži ukončil úder kladivem do hlavy

Policisté z Jindřichova Hradce vyšetřují případ napadení, který se stal před měsícem v garáži bytového domu v obci na Novobystřicku. Podle policie měl podezřelý muž pracovat ve své garáži. Hluk, který při tom dělal, ale vadil sousedovi. Proto jej přišel poškozený požádat o ukončení práce.

„Podezřelý měl sousedovi nejprve slovně vulgárně vyhrožovat a hrozit mu zabitím s tím, aby vypadl. V době výhrůžek měl podezřelý muž držet v ruce kladivo o hmotnosti téměř dvě kila, se kterým měl následně jednou ranou udeřit poškozeného do hlavy,“ popsala tisková mluvčí policie Hana Millerová.

Napadený muž skončil se zraněním hlavy v nemocnici. Policisté z Nové Bystřice jednání podezřelého muže zadokumentovali a kvalifikovali jako trestný čin ublížení na zdraví a trestný čin nebezpečné vyhrožování.

Agresor si včera převzal sdělení podezření. „Nyní je trestně stíhán v režimu zkráceného přípravného řízení. V případě soudem uznané viny mu hrozí trest odnětí svobody až na tři léta nebo zákaz činnosti,“ dodala mluvčí. 

Foto Dominik Svoboda

Štítky napadení, vyhrožování, policie, Jindřichohradecko

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.