úterý 22. září 2020 Darina

Zloděje aut, který se vyhýbal nástupu do vězení, zastavil až varovný výstřel

Jihočeští policisté za sebou mají úspěšný zásah. Podařilo se jim vypátrat a zadržet recidivistu, který se vyhýbal nástupu do vězení, a navíc ještě stihl ukrást auto, ve kterém se dva dny vozil. Zadržení muže ale nebylo jednoduché. Policisté museli použít varovný výstřel. Zloděj ihned putoval do věznice v Budějcích.

Vše začalo vykradeným autem v osadě Kyselov. Zloděj si z něho odnesl peníze a nepohrdl ani klíči od druhého osobního auta, se kterým odjel. Netrvalo dlouho a policistům se ukradené auto podařilo vypátrat, a to na benzínce ve Volarech. 

„V době, kdy šli policisté provést kontrolu, stáli u auta muž a žena. Když muže vyzvali k prokázání totožnosti, začal utíkat. Jeden z policistů ho ale začal pronásledovat. Protože nereagoval na výzvy, policista do vzduchu vystřelil varovný výstřel a pachatele zadržel,“ popsala tisková mluvčí policie Štěpánka Schwarzová

Třicetiletý muž z Prachaticka byl v celostátním pátrání a vyhýbal se nástupu do vězení. Policisté ho proto ihned převezli do věznice v Budějcích. „V ukradeném autě ještě našli několik nožů a takzvaný boxer. Prachatičtí a českokrumlovští kriminalisté se v současné době případem intenzivně zabývají a není vyloučeno, že se objeví i další skutky, které má tento výtečník na svědomí,“ dodala mluvčí. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo4 čtenářů

Foto Jan Luxík

Štítky krimi, zloděj, Prachaticko, policie, vězení

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.