pondělí 26. října 2020 Erik

Mladík kradl kola po celém kraji. Hrozí mu až osm let vězení

Škodu za více než 70 tisíc korun způsobil mladý muž, který na několika místech v kraji kradl jízdní kola. Na triku má jen za uplynulý měsíc krádeže v Táboře, Sezimově Ústí, Plané nad Lužnicí nebo Českých Budějovicích. Mladíkovi, kterého se podařilo chytit na konci tohoto týdne, hrozí až osm let vězení.

Zloděje jízdních kol dopadli táborští kriminalisté na konci tohoto týdne. „Mladý muž ze Soběslavska je kradl v Táboře, Sezimově Ústí, Plané nad Lužnicí, Soběslavi, Veselí nad Lužnicí a v Českých Budějovicích. Jen za období uplynulého měsíce se policistům podařilo prokázat mu minimálně třináct odcizených jízdních kol, která nejčastěji kradl po překonání lankových zámků z volně přístupných míst, například u škol či nádraží,“ popsal policejní mluvčí Miroslav Doubek.

Mladík přitom není žádný nováček. Za stejné činy už byl v minulosti souzen nebo potrestán. „Některé z uvedených skutků spáchal navíc v době nouzového stavu. Z tohoto důvodu mu hrozí trest odnětím svobody v délce trvání od dvou do osmi let. O konkrétní výši trestu bude rozhodovat soud,“ dodal mluvčí.

Dobrou zprávou je, že většinu jím ukradených kol se policistům podařilo najít. Po nutných úkonech tak budou vrácena zpět svým majitelům.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto pixabay.com

Štítky krimi, zloděj, krádež, kola, policie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.