Opilého řidiče zastavila policie. Před devátou ráno nadýchal téměř čtyři promile

Autoři | Foto Archiv Budějcké Drbny

Přes tři a půl promile nadýchal na Jindřichohradecku řidič, kterého před devátou hodinou ráno zastavili jihočeští policisté. Řidiči byla okamžitě zakázána další jízda a byl mu zadržen řidičský průkaz. Bylo proti němu zahájeno trestní stíhání za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky.

Silně opilý řidič cestoval mezi obcemi Horní Němčice, Studená, Strmilov a Střížovice. Během zpáteční cesty muže zastavila hlídka policie, která u něj provedla dechovou zkoušku. „Již  v 8:45 hodin dopoledne řidič nadýchal přes 3,60 promile alkoholu. Opakovaná dechová zkouška prokázala přes 3,20 promile alkoholu v dechu,“ uvedla mluvčí policie Hana Millerová.

Řidič podle policie s výsledkem souhlasil a vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu odmítl. „Policisté řidiči na místě zadrželi řidičský průkaz a další jízdu mu zakázali," dodala Millerová. Muže je trestně stíhám pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky.

Ohodnoť článek

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky krimi, policie, alkohol, trestný čin, okres Jindřichův Hradec, Strmilov, Studená, Střížovice, Horní Němčice

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.