sobota 21. května 2022 Monika

V řece u slepého ramene ležel muž. Tělo museli vyprostit potápěči

, aktualizováno 25. ledna 2022, 16:30

Českobudějovičtí policisté zasahovali dnes dopoledne u slepého ramene, kde bylo v řece nalezeno tělo muže. Na místě zasahovali hasiči a také potápěči, kteří museli tělo vyprostit. Podle provedené identifikace jde o muže středního věku, který nebydlel v Jihočeském kraji. Cizímu zavinění zatím podle vyšetřování nic nenasvědčuje.

Tělo našli policisté u dřevěné lávky směřující na Sokolský ostrov. „Na místo okamžitě vyjela hlídka českobudějovických policistů z městského oddělení, kteří zajistili místo a přivolali kriminalistického technika, potápěče a koronera,“ uvedl policejní mluvčí Milan Bajcura.

S vytažením těla na břeh pomáhali potápěčům hasiči. Bajcura později uvedl, že jde o muže středního věku, který pochází z jiného kraje. U sebe měl doklady a další věci, díky kterým se ho podařilo policistům identifikovat. 

„Kriminalistický technik společně s koronerkou ohledali tělo a prvotně neshledali známky cizího zavinění. Pro stanovení přesné příčiny úmrtí byla nařízena zdravotní pitva,“ uzavřel mluvčí.

Hodnocení článku je 86 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Policie ČR

Štítky krimi, policie, vyšetřování, smrt, České Budějovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.