Počasí dnes13 °C, zítra9 °C
Pondělí 4. března 2024  |  Svátek má Stela
Bez reklam

Muž srovnal městskou policii s gestapem a jejího velitele s Putinem. Čelí trestnímu stíhání

Trestnímu stíhání čelí muž, který se měl snažit poškodit vrchního strážníka městské policie. Na dům v Jindřichově Hradci měl pověsit napis, ve kterém poškozeného srovnal s Putinem a městskou policii s gestapem.

Věc prošetřují jindřichohradečtí policisté. O případu informovala policejní mluvčí Hana Bílková Millerová. „Podezřelý muž měl na svůj dům postavený ve frekventované ulici v Jindřichově Hradci vyvěsit poutač, který umístil v horní části domu s nápisem MULLER=PUTIN=HITLER, na druhý řádek měl napsat MP=KGB=GESTAPO a na třetím řádku VÁGNEROVA ARMÁDA,“ uvedla.

Muž měl také na svém facebookovém profilu sdílet fotografii Heinricha Müllera a vedle ní umístil snímek poškozeného, který podle mluvčí pracuje jako vrchní strážník městské policie. V dalších příspěvcích měl obviněný přirovnávat práci jindřichohradeckých strážníků ke gestapu.

„Podezřelý muž takto měl jednat s úmyslem poškodit vrchního strážníka v zaměstnání a poškodit jeho vážnost u spoluobčanů. Jindřichohradečtí policisté, kriminalisté, přečin pomluvy precizně zadokumentovali. Dne 18. května převzal podezřelý muž sdělení podezření. Nyní je jindřichohradeckými policisty trestně stíhán v režimu zkráceného přípravného řízení,“ dodala Bílková Millerová. Reakci vrchního strážníka se redakci nepodařilo získat. 

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Policie ČR

Štítky městská policie, policie, strážník, muž, obvinění, pomluva, Jindřichův Hradec, jižní čechy, obecní policie, Vladimir Vladimirovič Putin, dům, Adolf Hitler, KGB, Gestapo, Heinrich Müller, trestní stíhání

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Muž srovnal městskou policii s gestapem a jejího velitele s Putinem. Čelí trestnímu stíhání  |  Krimi  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.