pátek 30. září 2022 Jeroným

Muž srovnal městskou policii s gestapem a jejího velitele s Putinem. Čelí trestnímu stíhání

Trestnímu stíhání čelí muž, který se měl snažit poškodit vrchního strážníka městské policie. Na dům v Jindřichově Hradci měl pověsit napis, ve kterém poškozeného srovnal s Putinem a městskou policii s gestapem.

Věc prošetřují jindřichohradečtí policisté. O případu informovala policejní mluvčí Hana Bílková Millerová. „Podezřelý muž měl na svůj dům postavený ve frekventované ulici v Jindřichově Hradci vyvěsit poutač, který umístil v horní části domu s nápisem MULLER=PUTIN=HITLER, na druhý řádek měl napsat MP=KGB=GESTAPO a na třetím řádku VÁGNEROVA ARMÁDA,“ uvedla.

Muž měl také na svém facebookovém profilu sdílet fotografii Heinricha Müllera a vedle ní umístil snímek poškozeného, který podle mluvčí pracuje jako vrchní strážník městské policie. V dalších příspěvcích měl obviněný přirovnávat práci jindřichohradeckých strážníků ke gestapu.

„Podezřelý muž takto měl jednat s úmyslem poškodit vrchního strážníka v zaměstnání a poškodit jeho vážnost u spoluobčanů. Jindřichohradečtí policisté, kriminalisté, přečin pomluvy precizně zadokumentovali. Dne 18. května převzal podezřelý muž sdělení podezření. Nyní je jindřichohradeckými policisty trestně stíhán v režimu zkráceného přípravného řízení,“ dodala Bílková Millerová. Reakci vrchního strážníka se redakci nepodařilo získat. 

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Policie ČR

Štítky městská policie, policie, strážník, muž, obvinění, pomluva, jindřichův hradec, jižní čechy

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.