pátek 15. listopadu 2019 Leopold

Adéla Cinklová

Adéla Cinklová » Články

Vyhrožoval a fyzicky napadal svou manželku, skončí před soudem

Písečtí policisté zadrželi osmadvacetiletého muže, který měl podle nich od konce roku 2017 fyzicky napadat svou ženu. Protože mluvil o usmrcení a únosu jejích dětí, vzbudil u ní obavy, že by od jeho slov mohlo dojít k činům.

Teploty připomínající jaro stále přejí lyžařům

Dnešní den je podle meteorologů posledním slunečným dnem s jarními teplotami. V noci na pátek nás teplé počasí opustí a citelně se ochladí. Ve vyšších polohách je hlášeno sněžení. Pokud jste přemýšleli nad tím, že lyže už uklidíte do sklepa, ještě...

Hasiči vyhlašují soutěž o techniku budoucnosti

Píše se rok 2119 a vypukl velký požár. Hasiči vyráží do boje s ohněm. Jak bude vypadat jejich hasičská technika, ale zatím nikdo netuší. V tuto chvíli nastává šance pro všechny malé a velké obdivovatele hasičské techniky, kteří mají možnost...

Manželský pár zaplatil svým životem kvůli klíčům od bytu. Případ Pazderna je u konce

Policisté uzavřeli případ dvojnásobné vraždy, která se stala 8. ledna loňského roku u obce Dobešice v části Pazderna. Vrahem měl být muž se ženou původem ze Slovenska. Do případu se zapojili policisté z České a Slovenské republiky a z Rumunska.

Pravidelné zkoušky sirén budou doplněny o verbální informaci

Pravidelné zkoušky sirén, které probíhají zpravidla každou první středu v měsíci, doznají v některých obcích Jihočeského kraje od března změny. Před samotnou sirénou uslyšíme i verbální informaci.

Do mikrovlnky vložil konzervu a do ní nastrkal malé petardy, které nechal explodovat, v Doudlebech řádil vandal

Českobudějovičtí policisté řeší v těchto dnech případ opravdu odrzlého vandala, který nadělal velkou paseku v jedné z chat v Doudlebech. Majitelé, kteří chatu přijeli zkontrolovat, se nestačili divit.

Při každém pádu jsem se bouchl do hlavy a brácha si ze mě dělal srandu, že nemám tak jezdit hlavou, říká závodník Matěj Smrž

Matěj Smrž je jedním z nejlepších motocyklových závodníků u nás. Jeho závodění, ale nebylo vždy veselé, a kromě radostí z výher přišel i tvrdý pád. I když ukončil kariéru u motorek stále zůstává.

Bruslařská sezona je zatím druhou nejlepší za posledních deset let

Bruslařská sezóna bude na Lipensku druhou nejlepší za posledních deset let. Stála zhruba 400 tisíc korun. Na hladině Lipna se letos bruslilo zhruba měsíc a byl zde také stanovený nový bruslařský rekord.

Státní veterinární správa informovala o dodávce masa, která může být nakažena salmonelou. Mělo by jít zhruba o 560 kilogramů ze závadné šarže původem z Polska. Lidé si tak maso mohli koupit v řeznictví na jihu Čech.

Kauza „Beruška“ se vrací zpátky k soudu do Krumlova

Případ zapáchajícího poníka Berušky, který žije na zahradě jednoho z rodinných domů v Holubově, se vleče už několik měsíců. Nejprve ho řešil Okresní soud v Českém Krumlově, odtud putoval ke Krajskému soudu v Budějcích. Teď je zpátky v Krumlově.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.