středa 11. prosince 2019 Dana

Václav Fridrich

Václav Fridrich » Články

Budějcký trolejbus se vrátil do roku 1991

pátek, 10. února 2012, 11:39Doprava

Budějcký trolejbus se vrátil do roku 1991

Už jste také zažili ten pocit, když jdete po ulici a projede okolo vás béžový trolejbus s tmavočervenými pruhy, že tady něco nehraje, kde je reklama? Anebo ten pocit, při kterém si říkáte, kde já už tohle jen viděla?

Předškoláčky mráz zahnal do tříd a tělocvičen

Zima jako když praští. Toto pořekadlo asi znáte všichni. Pořekadlo, které už pár dní přesně sedí i na Budějce. Každý je zachumlaný do čepic, rukavic a šál a každý zkracuje pobyt na mrazu na nutné minimum. Zašla jsem se proto podívat do jedné...

Zrušení soutěže o telefony se soutěžícímu nelíbí

Další z podivných výběrových řízení, říkají jedni. Vše bylo v naprostém pořádku, říká na druhou stranu budějcká radnice. A o co že vlastně jde?

Radnice od září nafoukne dětem školky

Také máte budějcké maminky problémy s vaší ratolestí a s tím, kam bude chodit do školky? Také si vždy o letních prázdninách lámete hlavu, komu svěřit své děti, když jsou školky zavřené? Tak tyto podobné otázky už budou možná brzy minulostí. Proč?

Bartoška a spol. včera vyprodali Metropol

úterý, 31. ledna 2012, 07:54Kultura

Bartoška a spol. včera vyprodali Metropol

Jiří Bartoška, Zuzana Bydžovská či Nina Divíšková. To jsou nejznámější herecká jména, která se v pondělí představila pod Černou věží. Do DK Metropol totiž přijelo pražské Divadlo Kalich se svým představením od Petra Abrahama Moje hra.

Auta se tolik nekradou, ale peníze se padělají více a více

Padesát šest procent majetkových trestných činů. Třicet osm procent všech nepravostí, které řešila loni policie, se odehrávalo na Českobudějovicku. A více než třiasedmdesát procent případů znásilnění odhalili jihočeští kriminalisté.

Retroparty je zpět! Slavii čeká návrat do minulosti

Muzika z šedesátých i osmdesátých let, kalhoty do zvonu, velké a barevné brýle, náušnice či korále. Trvalá na hlavách dam a řada stylových doplňků z minulého století. To vše neodmyslitelně patří k budějcké Retroparty, kterou pořádají 18. února...

Nejen zasněžené chodníky uklidí radnice za 25 milionů

Že by se konečně i Budějčáci dočkali? Že by to konečně během zimního období vypadalo v hlavním městě jižních Čech jako v zimě? Už to tak vypadá.

Bude nová lávka přes Vltavu za ty peníze snad zlatá?

Jako správné drbně mi to nedalo a zase jsem se podívala na zoubek problému lávky u zimáku. Po zveřejnění její chystané ceny se totiž řada Budějčáků bouří a lamentuje, že když radnice v současné době nemá tolik peněz na rozhazování, proč bude...

Jihočeskou univerzitu povede přírodovědec Libor Grubhoffer

Miloslav Šoch a Libor Grubhoffer. To byla dvě jména, mezi kterými se ve čtvrtek v podvečer rozhodovalo o novém rektorovi Jihočeské univerzity. Akademický čtyřicetičlenný senát tak činil už podruhé, ale napoprvé na začátku prosince se jim rektora...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.