úterý 10. prosince 2019 Julie

Václav Fridrich

Václav Fridrich » Články

Vlaky nahradily tatrovky, cestující nastupují o kus dál

V Českých Budějovicích se už naplno projevila výstavba a modernizace IV. železničního koridoru. Ani stará nástupiště na hlavním českobudějovickém nádraží nemohou zůstat stranou.

Mléko pomohlo Madetkám k prvoligovému bronzu

První rok v první lize volejbalistek žen. A hned bronz. Tomu říkám úspěch. Proto jsem vyzpovídala kapitánku a nahrávačku týmu VK Madeta České Budějovice, pětadvacetiletou Kateřinu Lundákovou, jak nejen ona, ale i celý tým, vnímá dosažený výsledek.

Nový rektor univerzity opravuje diplomky na Kleti

Až ve třetím kole druhé volby rektora Jihočeské univerzity členové akademického senátu rozhodli, kdo bude další čtyři roky vysokoškolákům šéfovat. Od 12. ledna čekal vítěz voleb na jmenování do své funkce prezidentem Václavem Klausem, které se...

Jízdenky do MHD jsou na radnici žádané

pátek, 9. března 2012, 10:24Doprava

Jízdenky do MHD jsou na radnici žádané

Jízdenky a kupony do autobusů a trolejbusů budějcké městské hromadné dopravy si můžete koupit také na radnici. Ne, že by je cestujícím vydával například ve své kanceláři přímo primátor Juraj Thoma, ale cestující si pro ně mohou zajít do...

Kostel vydal na stěnách svědectví z minulých dob

Památkáři si připsali další cenný skalp. Restaurátoři totiž našli nové fresky v kostele sv. Jana Křtitele v Žumberku u Trhových Svinů na Budějcku.

Madetky jednou vítězné a jednou poražené

Do soubojů v první ženské volejbalové lize se o víkendu pustily i dámy z budějcké Madety. Na své palubovce přivítaly Madetky soupeřky z jihu Moravy, přesně tým VK Moravská Brno.

Za slovenskou kuchyní nejezděte daleko

Tradiční cimbálová muzika, restaurace provoněná haluškami a na dveřích visí menu ve slovenštině. To do Budějc zavítaly oblíbené Dny slovenské kultury.

FOTO: Budějcký masopust přilákal davy diváků

Včera se pod budějckou radnici přiřítili lidé v maskách. Ale nešlo o žádné přepadení anebo únos někoho z magistrátu! Byl přece masopust.

FOTO: Tradiční masopustní veselí v Doudlebech

pondělí, 20. února 2012, 16:10Kultura

FOTO: Tradiční masopustní veselí v Doudlebech

Červená růžičko, proč se nerozvíjíš? Červená růžičko, proč se nerozvíjíš? Proč ty k nám, Pepíčku, proč ty k nám, Pepíčku, proč ty k nám nechodíš? Tak tato zpívaná slova zná asi každý, kdo se byl podívat na masopustu. Jde o starodávnou tradici,...

FOTOREPORT: Plná Slavie se vlnila v retro rytmech

Sobotní večer patřil v budějckém Café Klubu Slavie minulým desetiletím. Konala se tu totiž Retroparty, na kterou si našly cestu desítky lidí.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.