úterý 2. června 2020 Jarmil

Fotbalisté Dynama začnou opět naplno trénovat, možnost dohrát sezónu pořád je

Vláda na svém včerejším jednání představila plán rozvolňování opatření. V první etapě, která začne 20. dubna, mohou po malých skupinkách začít opět trénovat profesionální sportovci. Na travnatou plochu se tak vrátí i fotbalisté Dynama.

Fotbalisté Dynama se dočkali a příští týden budou moci opět nazout kopačky a převléci se do tréninkových úborů. V první etapě rozvolňování opatření totiž mohou profesionální hráči opět začít trénovat. „Zatím nedokážeme říct, jak budou tréninky vypadat. Určitě ale platí, že se od 20. dubna začnou hráči Dynama opět potkávat. Budeme se držet nařízení vlády a od Ligové fotbalové asociace ještě dostaneme detailnější pokyny ohledně toho, co se smí a nesmí, nebo jak se osoby mohou pohybovat po hřišti,“ popsal manažer klubu Aleš Strouha

Od 8. června by se také mohly začít konat sportovní akce s maximální účastí do 50 osob. Fotbalisté by tak v polovině června mohli odehrát první zápas, který by byl ale bez diváků. „V tuto chvíli se pro nás nic nemění. Nadále chceme udělat maximum pro to, aby se tato sezóna mohla dohrát na hřišti,“ řekl předseda Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda.

Na informace ohledně hraní zápasů bude vyčkávat i Dynamo. „Zatím je to hrozně daleko. Pro nás je teď důležité, že se hráči budou moci vrátit k trénování. Následující měsíc a půl nebudou dělat nic jiného,“ uvedl Strouha

Hráčům by prý návrat k tréninkovému režimu neměl dělat větší problém. Během doby, kdy nemohli na hřiště, byli totiž pod dohledem. „Všichni poctivě plnili požadavky od trenérů. Navíc mají GPS, kde je krásně vidět nejen tepová frekvence, ale i kdy běhali a kolik toho uběhli. Trenéři mají přes úschovnu dat přehled o tom, v kolik hodin ten daný hráč začal trénovat a jak se snažil nebo nesnažil. Někteří si šli ve dvojici fotbal zahrát, ale není to takové, jako když se sejdou na hřišti,“ dodal manažer. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Foto dynamocb.cz

Štítky Dynamo, opatření, trénink, zápas

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.