Počasí dnes15 °C, zítra16 °C
Neděle 20. října 2024  |  Svátek má Vendelín

Jihostroj proti Ústí vyhrál 38. zápas v řadě

V souboji s posledním týmem tabulky pro České Budějovice nepřipadalo v úvahu nic jiného než tři body. První set ovládlo překvapivě domácí Ústí nad Labem a ve vedení bylo dlouho i ve druhé a třetí sadě. Jihostroj ale dokázal obě koncovky zvrátit a na vítězství 3:1 se nadřel. Šňůru výher ve vzájemných zápasech proti Ústí tak natáhl na 38 utkání.

SK Volejbal Ústí nad Labem – VK Jihostroj České Budějovice 1:3 (25:19, 22:25, 22:25, 19:25)

SK Volejbal Ústí nad Labem: Bolzani, Capek, Hulpach, Lank, Milić, Barisic, libero Kořínek. Střídali: Kasan, Hendrich, Murray, Koranda

VK Jihostroj České Budějovice: Okolić, Bitar, Nikpoor, Taylor-Parks, Brichta, Rodrigues, libero Kovařík. Střídali: Leština, Emmer, Sedláček, Kriško, libero Michálek

Nejvíce bodů: Rodrigues 16, Brichta 13, Okolić a Leština oba 8 – Hulpach 16, Bolzani 15, Capek 11, Útoky: 47:45, Esa: 8:3, Bloky: 6:12, Chyby soupeře: 27:34, Rozhodčí: Dmejchal a Marschner, Diváci: 428

Ohlasy

Ondřej Žaba (trenér SKV Ústí nad Labem): Srovnal bych to s tím, jako když k vám ve fotbale přijede Sparta – mistr ligy. Jsem rád, že to nebyl propadák, ba naopak. Drobné chyby nás srážely v tom, abychom vyhráli o set navíc, možná i dva. Kvalita týmu hostů je samozřejmě o něco větší. Výborně zahrál náš benjamínek Jirka Capek, který se role na hřišti zhostil skvěle.

Jiří Capek (blokař SKV Ústí nad Labem): Zápas hodnotím z naší strany kladně, byly tam krásné akce. Myslím si, že jsme si zasloužili nějaký ten bodík.

Zdeněk Šmejkal (trenér VK Jihostroj České Budějovice): I když je Ústí poslední, věděli jsme, že jedeme na horkou půdu. Ústí má dobrý mančaft a když se rozjede, těžko se zastavuje. Nám se to ale dnes s poměrně velkou dávkou štěstí podařilo. Zápas rozhodlo, že jsme dokázali otočit druhý set, ve kterém jsme dlouho prohrávali. Poslední dva sety už byly jednodušší.

Petr Michálek (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): Na můj vkus jsme začali vlažně, jako bychom si mysleli, že proti poslednímu týmu v tabulce to půjde samo. Jak je vidět, nejde to ani proti poslednímu, takže jsme museli po prvním prohraném setu zabrat. Nakonec jsme spokojení, že jsme zápas otočili do vítězného konce.