Počasí dnes16 °C, zítra21 °C

Ke třem bodům měl Jihostroj blízko. Ale prohrál v Unterhachingu 2:3

Jihostroj měl ke druhé výhře v základní skupině Ligy mistrů velmi blízko. I když v Unterhachingu své čtvrté utkání nezačal dobře a prohrál první set, po třetím už vedl 2:1. Jenže v dalších dvou setech se našim volejbalistům nedařilo a po 115 minutách prohráli 2:3.

Utkání začalo minutou ticha na počet zesnulého Václava Havla. V úvodním dějství Budějovičtí často kazili podání a slovenský nahrávač v dresu Unterhachicngu Branislav Skladaný si s jihočeskou obranou často pohrával.

„Pojďme, musíme to nějak oživit,“ nabádal své svěřence trenér Jihostroje Jan Svoboda. Marně. Jihostroj byl přece jen o trochu méně nažhavený než domácí tým.

Na začátku druhého setu už musel použít reprezentační kouč peprnější výrazy, aby své svěřence povzbudil. „Děláme hrozně moc chyb,“ rozčiloval se. Tentokrát už byl úspěšný, neboť si lídr české extraligy vynutil při vedení 11:9 time out. A ani ten jej nezastavil v rozjezdu a bylo srovnáno – 1:1.

Třetí set by se dal nazvat „Pátkův“ (snad se na mě ostatní kluci nebudou zlobit). Jihostroj v něm sváděl s domácími velkou bitvu, do jeho poloviny vedl až o tři body. V závěru ale přidal pár zbytečných chyb a zdálo se, že je set ztracený...

Za stavu 23:21 pro Unterhaching Budějce fantasticky bránily a univerzál Jakub „Pátek“ Novotný čaroval v útoku. Nádherný obrat na 23:24! A další bod z ruky Pátka v podobě parádního esa přinesl jistý bodový zisk do tabulky základní skupiny - 2:1.

Ve čtvrtém setu si nepříliš účinný servis Jihočechů domácí perfektně odpřihrávali a díky tomu snadno útočili a set vyhráli - 2:2.

Boj o druhý bod do tabulky Jihostroji v pátém setu vůbec nevyšel. Uhrál pouhých osm bodů, když nedokázal přihrát plachtící podání. A bloky německého týmu pak dokonaly své...

Čeští mistři tak po porážce klesli na poslední místo, když si vyměnili pozici právě se svým přemožitelem.

Ve druhém utkání porazilo Cuneo v domácím prostředí Poitiers 3:0 (18, 26, 18).

Generali Unterhaching – Jihostroj Č. Budějovice 3:2 (21, -20, -23, 22, 8)

Rozhodčí: Nederhoed (Nizozemsko), Bernaola (Španělsko). Čas: 127 minut. Diváků: 1500.

Sestava Jihostroje: Zapletal, Novotný, Sukuba, Smrčka, Rojas, Fila, libero Juračka – Michálek, Mach. Trenéři Jan Svoboda a Stanislav Pochop.

Hodnocení hráčů

Štěpán Smrčka: „Bohužel se nám stalo to, co v Budějovicích. Začali jsme dobře, ale postupně se nám přestávalo dařit. Je to škoda. Tyto dva zápasy jsme měli vyhrát.“

Petr Michálek: „Zápas jsme ve druhé polovině neoodpřihrávali a také neodútočili, proto jsme prohráli.“

Autoři

Štítky Jihostroj, Liga mistrů UEFA, Jakub Novotný, Jan Svoboda, Generali Česká pojišťovna, Václav Havel, Petr Michálek, Štěpán Smrčka, Branislav Skladaný, Extraliga ledního hokeje