Vyhledávání

Nalezené články: "2. světová válka"

V Jihočeském kraji se o první Českou cenu za architekturu uchází čtyři nominovaná díla

Česká komora architektů (ČKA) v lednu 2016 vyhlásila 1. ročník České ceny za architekturu. Soutěžní přehlídka se setkala s obrovským zájmem architektů, kteří do ní přihlásili téměř 500 realizací.

Budějce mívaly splav na Vltavě mezi Dlouhou loukou a Sokolským ostrovem

K zapomenutým místním názvům v Budějcích patří lokalita „u splavu“. Měli jsme splav, i když ne tak slavný a romantický jako v Babiččině údolí. Na pohlednici nazvané U splavu, která zachycuje stav před rokem 1902 (nestojí ještě německé gymnázium)...

Historické postavy ožívají v ochotnickém divadle Alta

Poslední láska Petra Voka a Poslední Schwarzenberg na Hluboké, tak se jmenují hry, které si na léto pro své diváky připravila Kulturní společnost Alta. Obě představení se konají venku ve městech nad Vltavou, a to v Týně a Hluboké.

Nalezená známka odkrývá ústup Němců před Rudou armádou

U Budějc byla nalezena známka německého vojáka z druhé světové války. Podle historiků známku nosil příslušník dělostřelectva a její ztráta mohla být záměrná.

Metropol byl na příkaz srovnán se zemí. Dodnes v místech vyhlášené pivnice není nic

O týden později znovu přichází na řadu Drbna historička. Jan Schinko se podíval na Metropol, který byl stržen v roce 1962. Na místě, které dříve zásadně žilo, nic není.

Po otevření Prioru začala Broukárna trpět. Na šest let ji zavřel špatný technický stav

Obchodní dům Brouk a Babka má za sebou zajímavou historii. Název získal podle studentů obchodní akademie v Praze. Více už však v dalším díle Drbny historičky Jan Schinko.

V Jihočeském kraji se církve domáhají majetku téměř sto šedesáti žalobami

Církevní restituce - téma, které je dlouhodobě veřejností vnímáno jako kontroverzní a bylo a je předmětem politických sporů a značné kritiky občanů. Negativní ohlasy aktuálně vyvolávají stovky určovacích žalob, které katolické řády a farnosti podaly...

České Budějovice si připomenou vítězství nad německým fašismem

Oslavy Dne vítězství se v Budějcích uskuteční i v letošním roce. Stejně jako v předchozích letech budou položeny květiny u pomníků obětem 2. světové války. Stane se tak 5. května.

Budějcké nádraží slouží už 108 let. Dokládá to jeho nadčasovou provozní hodnotu

Také tento čtvrtek se podíváme s historikem Janem Schinkem na další zákoutí Českých Budějovic. V seriálu Drbna historička je zamířeno na budějcké nádraží, které se začalo stavět na podzim roku 1905.

Chotýčanským vojákům Švejkova pluku se ve své nové knize věnuje Jan Ciglbauer

Vojáci Švejkova pluku. Tak svou novou knihu, která vyšla v limitovaném nákladu 300 kusů, pojmenoval Jan Ciglbauer z Českých Budějovic. O čem pojednává, rozebíráme v následujícím rozhovoru se samotným autorem.

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.