Vyhledávání

Nalezené články: "hitler"

Petr Junek: Smyčka kolem krku se utahuje a my se ještě smějeme

Konspirační teorie... Pro někoho celoživotní vášeň, pro druhého jen snůška nesmyslů. Českobudějovický spisovatel Petr Junek upozorňuje, že se z mnoha konspiračních teorií stal fakt, a proto je třeba k nim přistupovat naprosto vážně. Petr před dvěma...

Haltýře potvrzují, že v Mlýnském potoce byly ryby. Z Rybní ulice se po vodě vozily do Prahy

Také poslední únorový čtvrtek patří Drbně historičce. Jan Schinko se věnuje nábřeží v Rybní ulici. Ta už dnes neexistuje. Pokud by tomu tak bylo, procházela by například Domem kultury Metropol na Senovážném náměstí.

RECENZE: Jak dopadla Renčova ambiciózní Lída Baarová?

„Nejočekávanější film roku“ je tady! Hlásají velké poutače a plakáty. Jestli nevíte, o co se jedná, tak by to prý měl být příběh o nejkrásnější star střední Evropy třicátých let v režii Filipa Renče. Že to nebyl váš první tip? Můj taky ne.

Zajímají se o události jara 1939 v Podkarpatské Rusi. Dokonce natočili amatérský dokument

Stráž obrany státu na Podkarpatské Rusi. Tak se jmenuje nový amatérský dokument, který pojednává o dramatických událostech jara 1939 na nejvýchodnějších hranicích tehdejšího Československa. Autorem je jihočeská podsekce Klubu vojenské historie SOS...

Tramvaje s cestujícími jezdily přes Mariánské náměstí do roku 1950

Na snímku z roku 1941 není zachycena stanice tramvají v Praze na Václaváku nebo Karláku, ale na budějckém Mariánském náměstí. To bylo v době německé okupace, kdy se Mariánské z iniciativy komisaře města Davida přejmenovalo.

Do Stalinova domu dorazil Gottwald, náhle se sešlo dvacet tisíc lidí

Dnes sice není čtvrtek, ale nemůžeme vás ani tento týden ochudit o další díl Drbny historičky. Jan Schinko se zaměřil na Armáďák, pro mladší ročníky více známý jako Kulturní dům Slavie.

Sokolská plovárna shořela na konci 30. let minulého století, pachatel nebyl zjištěn

Čtvrtek už tradičně patří putování historií Budějc. Jan Schinko nabízí pohled na Sokolskou plovárnu, která byla v krajském městě až do roku 1930, než shořela. Zajímavostí je, že na ni chodili jak Češi, tak Němci, plavci, ale i neplavci. Celé Budějce...

Gumové hadice, důtky, železné boxery... I na jihu Čech byly výslechy gestapa velmi brutální

Nejméně 1500 zatčených prošlo během II. světové války budějckým gestapem. Mnoho z nich se dočkalo teroru, mučení a smrti. Zatímco někteří gestapáci působili na jihu Čech jen několik týdnů, našli se tací, kteří se zde zdržovali po celou dobu války.

Budějce budou vzpomínat na vítězství nad Hitlerovým Německem

Na vítězství nad německým fašismem se bude v pondělí vzpomínat v Českých Budějovicích. Hned na několika místech se ve městě postupně uskuteční pietní akty.

Drbna historička: Před 75 lety obsadili Budějce nacisté

Budějcká Drbna vám přináší další díl svého nového seriálu Drbna historička, který se bude vracet k zajímavým okamžikům českobudějovické historie. Připomeneme si narození a úmrtí významných osobností či nejdůležitější události, které se vždy k...

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.