Vyhledávání

Nalezené články: "kasárna"

Požár v bývalých kasárnách v Táboře napáchal škodu za sto tisíc korun

Půdu a střechu v bývalých kasárnách v Táboře ve čtvrtek brzy ráno zachvátil požár. Oheň způsobil škodu za sto tisíc korun. Vše se naštěstí obešlo bez újmy na zdraví.

Veledůležité je pro město propojení Vltavy a Máje. Hodně ulehčí dopravě

Nový strategický plán rozvoje města hodně napoví, jaké budou České Budějovice za dalších deset let. Na plánu teď radnice intenzivně pracuje, hotový bude v létě.

První pokus o založení budějckého muzea přišel v roce 1865. Otevřelo se ale až v roce 1903

Už tradičně patří ke čtvrtku, ačkoliv je státní svátek, pohled do budějcké historie. Ani tentokrát tak nechybí další díl Drbny historičky. Jan Schinko se podíval na to, jak to bylo v současné krajské metropoli s muzeem.

Horký podzim 1938 v jihočeském pohraničí – 6. část

Dne 19. září 1938 zástupci Velké Británie a Franci poprvé vyzvali čs. vládu, aby odstoupila Německu pohraniční oblasti s více než 50 % německy mluvícího obyvatelstva. To sice vláda druhý den odmítla, ale po ultimativním zásahu západních velmocí...

Ve sklepě kasáren byl vězněn básník Fráňa Šrámek. Vzpomínal, jak vídal jen nohy přátel

Netradičně v pátek je na pořadu dne další díl seriálu Drbna historička. Jan Schinko se zaměřil na původní Ferdinandové kasárny, jejích základní kápen byl položen v první polovině 19. století.

Vzkaz pro budoucí generace: Hasiči uložili cenné dokumenty do věžičky

Rekonstrukce věžičky na budově krajského ředitelství HZS Jihočeského kraje na Pražské třídě v Českých Budějovicích měla slavnostní ráz. Do věžičky byla uložena schránka s dokumenty, které mají přinést vzkaz pro budoucí generace.

Hasiči našli ve věžičce krajského ředitelství historické dokumenty

Na krajském ředitelství Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje našli v minulých dnech historické dokumenty, jejichž historie sahá až do 19. století. V budově s věžičkou byly objeveny při její rekonstrukci, do které se hasiči pustili poprvé...

PŘÍBĚHY SAKRÁLNÍCH PAMÁTEK: Autor pomníku padlým vojákům na hřbitově u sv. Otýlie byl popraven gestapem

Pomník padlým vojákům v první světové válce patří mezi nejvýznamnější pomníky, které se dají nalézt na městském hřbitově u sv. Otýlie v Českých Budějovicích. Kdo je jeho autorem? A jaký byl jeho osud? To jsou otázky, na které vám dá na následujících...

Haltýře potvrzují, že v Mlýnském potoce byly ryby. Z Rybní ulice se po vodě vozily do Prahy

Také poslední únorový čtvrtek patří Drbně historičce. Jan Schinko se věnuje nábřeží v Rybní ulici. Ta už dnes neexistuje. Pokud by tomu tak bylo, procházela by například Domem kultury Metropol na Senovážném náměstí.

U České chalupy sedával i Jaroslav Hašek. Neplatil tam útratu

Ani poslední den v roce, jelikož připadá na čtvrtek, nemůže chybět další díl pravideného seriálu Drbna historička. Jan Schinko se zaměřil na hostinec v České ulici, kam chodívali sedávat známí lidé. Autor Švejka Jaroslav Hašek zde měl velká...

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.