sobota 23. října 2021 Teodor

Zdrogovaný muž v Budějcích ničil auta. Skončil v nemocnici a hrozí mu pokuta padesát tisíc korun

Budějčtí strážníci řešili ve čtvrtek nad ránem zdrogovaného muže, který v Nádražní ulici ničil auta. Podle svědkyně měl muž do aut kopat. Agresor nakonec skončil v nemocnici a za přestupek proti majetku ho čeká pokuta až 50 tisíc korun.

Na podezřelé chování muže, který měl kopat do aut, upozornila svědkyně, která do Nádražní ulice přivolala hlídku městské policie. „Po příjezdu na místo vyšel proti strážníkům muž odpovídající popisu pachatele. Ten zjevně ovlivněný návykovou látkou si strážníkům postěžoval na velké bolesti hlavy, které byly podle něj způsobeny pádem na zem. Následně provedená orientační dechová zkouška na alkohol u něj ukázala negativní výsledek. Čtyřiadvacetiletý muž však přiznal užití omamných a psychotropních látek,“ popsala tisková mluvčí strážníků Věra Školková. Hlídka na místo přivolala i záchranáře, kteří muže převezli do nemocnice.

Strážníkům se ozval i další svědek, který popsal, že muž bral za kliky zaparkovaných aut a do jednoho z nich prudce kopnul. „I když na autech žádná škoda nevznikla, pokus o poškození cizího majetku ale byl podle strážníků zřejmý. Dokazovala to viditelná stopa po podrážce boty na předních dveřích vozu,“ řekla Školková, která dodala, že muži, za přestupek proti majetku, hrozí pokuta až 50 tisíc korun.

Foto mpolicie.c-budejovice.cz

Štítky městská policie, drogy, České Budějovice, vandal

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.