neděle 1. srpna 2021 Oskar

Opilého muže na lavičce dvakrát okradl neznámý zloděj. Pátrá po něm policie

Dvakrát za jeden večer okradl zatím neznámý zloděj muže, který usnul na lavičce na náměstí v Jindřichově Hradci. Zloděj nejprve muži sebral mobilní telefon, poté si od něj vzal hotovost, za kterou mu měl ukradený mobil donést. Po pachateli pátrají policisté.

Zloděj okradl muže ve čtvrtek krátce po půlnoci na náměstí Míru v Jindřichově Hradci. Opilý muž se zde totiž posadil na lavičku a vytáhl mobilní telefon, na kterém chtěl napsat textovou zprávu. Během psaní ale několikrát usnul a mobil opakovaně upustil na zem. 

„Toho využil pachatel a mobil mu ukradl. Když se poškozený po několika minutách opět probral, seděl vedle něj cizí muž a žádal jej o cigaretu. Poškozený řekl, že nemá cigaretu ani mobil. Na tuto informaci reagoval neznámý muž tím, že pokud mu poškozený dá 1 500 korun, mobil mu donese, protože ví, kdo mu ho ukradl,“ popsala policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

Poškozený si proto došel požadovanou částku vypůjčit a dal ji neznámému muži. Ten se ale s mobilním telefonem nevrátil. Případ nyní vyšetřují jindřichohradečtí kriminalisté, kteří pátrají po muži, který se ve čtvrtek mezi půl jednou a jednou hodinou v noci pohyboval na uvedeném místě. „Pokud jste viděli jednání neznámého pachatele a mohli byste policistům podat jakékoliv informace, volejte, prosím, na linku 158,“ uvedla mluvčí.

Ohodnoť článek

Foto Jan Luxík

Štítky krimi, alkohol, krádež, policie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.