Počasí dnes18 °C, zítra19 °C
Sobota 30. září 2023  |  Svátek má Jeroným
Bez reklam

ŘSD dostalo čtyři nabídky na další úsek dálnice. Nabízená cena je nižší

Celkem čtyři nabídky obdrželo Ředitelství silnic a dálnic na výstavbu dalšího úseku dálnice D3 Kaplice nádraží – Nažidla. Cenově nejvýhodnější nabídku podalo sdružení MI Roads, Doprastav a Duna Aszfalt Zártkörüen Müküdo Részvénytársaság. To předpokládá postavit 12 kilometrů dlouhý úsek za 4,29 miliardy korun bez DPH. ŘSD přitom počítalo s částkou vyšší.

„ŘSD obdrželo 4 nabídky uchazečů na realizaci akce “D3 312/I Kaplice nádraží – Nažidla”. Cenově nejvýhodnější nabídku podalo sdružení MI Roads a.s.; Doprastav a.s. a Duna Aszfalt Zártkörüen Müküdo Részvénytársaság za nabídkovou cenu 4 295, 565 milionu koru bez DPH,“ uvedl na sociální síti X (dříve Twitter) ředitel Ředitelství silnic a dálnic Radek Mátl. Jde přitom o 69,5 procenta ceny, kterou silničáři předpokládali.

Úsek z Kaplice k Nažidlům bude dlouhý 12 kilometrů. Stavba zahrnuje devět mostů přímo na dálnici, čtyři nad dálnicí a jeden na ostatních komunikacích. Předmětem výstavby bude také mimoúrovňová křižovatka v Kaplici. Půjde o novostavbu čtyřpruhové dálnice. Mátl uvedl, že má ŘSD na stavbu stavební povolení a má vykoupeny všechny pozemky v trvalém záboru.

Začátek stavby plánuje ŘSD na čtvrté čtvrtletí letošního roku, hotový má být úsek v roce 2026. O rok dříve by mohlo ŘSD dokončit poslední úsek dálnice od Nažidel k hranicím s Rakouskem. Dlouhý bude 3,5 kilometru.

ŘSD obdrželo pět nabídek na stavbu úseku dálnice D3 z Nažidel k Dolnímu Dvořišti

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) obdrželo pět nabídek na stavbu úseku dálnice D3 z Nažidel k Dolnímu Dvořišti na Českokrumlovsku. Na twitteru o tom informoval ředitel ŘSD Radek Mátl. ŘSD má na úsek stavební povolení.

„Je to de facto rozšíření stávajícího dvoupruhu na čtyřpruh a stavba jedné mimoúrovňové křižovatky Dolní Dvořiště.  Myslím si, že se nám podaří na konci roku 2023 zahájit a v roce 2025 tam budeme jezdit," řekl v loňském roce Mátl. V tendru na tuto stavbu podala nejvýhodnější nabídku společnost Swietelsky za 874,933 milionu korun bez daně, což je 70,2 procenta předpokládané ceny, která byla 1,24 miliardy korun bez daně.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto ŘSD

Štítky ŘSD, dálnice, dálnice D3, Kaplice nádraží, Nažidla

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

ŘSD dostalo čtyři nabídky na další úsek dálnice. Nabízená cena je nižší  |  Doprava  |  Zprávy  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.