sobota 3. prosince 2022 Svatoslav

Ve Stromovce se opět poběží Modrý běh. Pomůže lidem s autismem

Organizace Auticentrum pomáhající dětem a dospělým lidem s autismem pořádá už tradičně charitativní akci Modrý běh, která probíhá v rámci mezinárodní kampaně „Light it up blue“ nebo-li „Rozsviťme se modře“. Jejím cílem je upozornit na problematiku poruch autistického spektra. Akce se koná v sobotu 27. dubna v českobudějovické Stromovce a moderovat ji bude herečka Dana Verzichová.

Výtěžek běhu je určen na zajištění kvalitních služeb pro klienty s autismem. Modrá barva v názvu akce symbolizuje komunikaci a sebevyjádření, tedy jednu z oblastí, v níž mají lidé s autismem největší potíže, a která je pro jejich pochopení a začlenění podstatnou bariérou. 

Jako každý rok je akce určena všem, kteří chtějí podpořit lidi s autismem a pomoci tak dobré věci. Připraveny jsou trasy pro sportovce i nesportovce v délce 900 m, 3,5 km a 7 km. Sportovci mohou běžet tras více. Pro nejmenší je připravena trasa 100 m a pro všechny zvídavé účastníky zajímavá naučná stezka se zábavnými úkoly. Start a cíl běhu bude u dětského hřiště ve Stromovce. Registrovat na jednotlivé běhy se můžete už nyní na facebookové stránce Auticentrum nebo přímo na místě akce od 9:00 hodin. Pro prvních 200 zaregistrovaných účastníků je připraven malý dárek.

Přes den se můžete těšit na bohatý doprovodný program, o který se postará kapela YAMABAND a její zpěvačka Nikola Votrubová, bubeníci z Wild Sticks, taneční skupina Dance4mom, akrobati z Akrojógy, stepařky z uskupení Blueberry a tanečníci Sharks Cherleaders z Ledenic. Nenechte si ujít postavení a vzlétnutí horkovzdušného balónu, modrý fotokoutek nebo autogramiádu fotbalistů Dynama. Děti se budou moci vyřádit nejen na hřišti ve Stromovce, ale i na skákacích hradech a trampolíně.

A co je navíc připraveno pro ty, kteří přijdou podpořit? Všichni zaregistrovaní účastníci budou zařazeni do slosování o hodnotné ceny, kterými podpořili akci sponzoři. Vyhrát můžete volné vstupenky do nově otevřené JUMP arény, Hopsária a BabyCentra Šikulka, poukazy na masáž, občerstvení v Mc Donalds nebo vstupenky na představení na otáčivé hlediště v Českém Krumlově.

Losovat se budou také poukazy na čištění interiéru aut od firmy Ladvik. Nebude chybět ani jídlo a pití, pro gurmány budou speciálně připraveny polévky od Soup Culture, tortilly a lívanečky z bistra Jdem tam nebo zákusky a káva od RAW Kočovka. Akci podpořil také minipivovar Beeranek, Šumavský pramen, Čevak, Madeta a rodiče dětí s autismem.

Na akci se podílejí rodiče a přátelé lidí s autismem ze spolku Autisté jihu. Modré oblečení na akci je více než vítáno.

Tisková zpráva

Štítky Auticentrum, autismu, Modrý běh, sport, pomoc

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.