FOTO: Lenka Dusilová v Budějcích čarovala se zvuky

Autoři | Foto Václav Votruba

Lenka Dusilová je jedinečná umělkyně. Rozkročená mezi žánry, neustále rozšiřující svůj hudební vesmír. . . Kdo v úterý 13. srpna čekal, že na jejím koncertě u Slavie v Budějcích budou znít dávné popové skladby, musel být zklamaný. Lenka je už úplně jinde.

Za vše mluvil hned začátek vystoupení, kdy zpěvačka a muzikantka v tichosti nastoupila do své „laboratoře“ sestávající ze všech možných efektů a nástrojů a pomalu začala budovat svou zvukovou koláž. Snad ani nebyla náhoda, že než ke koncertu došlo, hráli z reprobeden Pink Floyd. Právě tyto velikány start akce připomínal. A stačila na to jedna žena. . .

Samozřejmě – vystoupení nebylo jen čistě artové. Lenka Dusilová zahrála i několik přístupnějších skladeb, díky čemuž byl koncert pěkně vyvážený a zábavný.

Nic na tom nezměnil ani déšť, který se spustil zhruba půl hodiny před koncem. Jako vždy, parádní vystoupení legendy naší scény.

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky Lenka Dusilová, koncert, Slavie, Václav Votruba, České Budějovice, Pink Floyd

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.