sobota 8. května 2021 Statní svátek

Testování jihočeských školáků zatím nevykazuje pozitivní případy

Testování žáků jihočeských základních škol na koronavirus zatím vykázalo minimální záchyt pozitivních případů. Obnovení kontaktní výuky, která začala v pondělí, tak zatím šíření pandemie v regionu nijak neovlivnilo. Žáci a zaměstnanci škol podstupují testy na koronavirus dvakrát týdně, v pondělí a ve čtvrtek.

„Ani jeden den jsme nezaznamenali pozitivní případ. Samozřejmě, že testování představuje určité časové zdržení a práci navíc, ale pokud je vše dobře zorganizované, nevidím v tom žádný větší problém," řekl ředitel písecké základní školy Tomáše Šobra Jaroslav Volf.

Krajská hygienická stanice má zatím k dispozici výsledky z pondělí. Z 29.914 antigenních testů žáků a zaměstnanců jich bylo 14 pozitivních. „Z nich však PCR testy potvrdily koronavirus jen ve dvou případech z těch 14," řekla dnes ČTK ředitelka jihočeské krajské hygienické stanice Kvetoslava Kotrbová.

Stejnou statistiku zatím má i základní škola Bezdrevská v Českých Budějovicích. Testy tam podstupují tři stovky žáků a zaměstnanců. „Nemáme žádný pozitivní případ. Naopak se mi zdá, že žáci, kteří nejsou úplně zdraví, tak do školy raději nejdou. A to v minulosti běžné nebylo, protože normálně děti chodily i s rýmou nebo kašlem," řekl ředitel základní Školy Bezdrevská Pravoslav Němeček.

Bez pozitivního případu zůstávají také v táborské základní škole Zborovská. „Jsme rádi, že děti mohou být opět ve škole. Jen mi na tom trochu vadí, že stát opět vše hodil na učitele a ti ať si s tím nějak poradí," řekl ředitel školy Petr Vašíček.

Do lavic se v pondělí vrátili žáci prvního stupně základních škol. Prezenční výuku obnovily také speciální školy a znovuotevřely se i školky, zatím ale jen pro předškoláky. V základních školách se žáci po týdnech střídají, aby se jich nepotkávalo velké množství.

V jižních Čechách se od začátku pandemie loni na jaře prokázal covid-19 u 92 284 lidí. Vyléčilo se 84 249 Jihočechů. Od loňského března zemřelo v souvislosti s koronavirem v kraji 1547 lidí. Momentálně hygienici v regionu evidují 6488 pozitivních případů.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Archiv Olomouckého kraje

Štítky Jihočeský kraj, škola, testování, koronavirus

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.