středa 19. ledna 2022 Doubravka

Najde božský Re nový domov? V táborském útulku čeká už od léta, mezi svátky ho navštívil Leoš Mareš

I v novém roce přinášíme rubriku Hledáme páníčka, ve které se snažíme najít nové domovy pejskům, kteří zatím neměli tolik štěstí a část svého života tráví v útulku. Tentokrát představíme božského Re, zhruba ročního psa argentinské dogy, který čeká v táborském útulku už od loňského léta.

Re dostal jméno podle staroegyptského boha, dokonce podle toho nejvyššího. Bůh RE řídil plynutí dnů, měsíců a ročních období. „Rejíček, jak mu zdrobněle říkáme, je nádherný, silný a majestátní pes. V hlavě to má srovnané, není zbrklý a nepředvídatelný. Při správném vedení se správným člověkem je naprosto dokonalý pes. Miluje lidi bez rozdílu, okamžitě každého pusinkuje a vítá. Je to dobrák, na kterého se můžeme spolehnout. Zároveň však velmi přesvědčivě dokáže střežit sebe, svého pána i jeho prostor, dům či zahradu,“ popisuje Zdenka Fürst z táborského útulku.

Zdravotní stav

Re je plně fit a zdráv, nádherně nasvalený, kompletně očkovaný, ošetřený proti vnějším i vnitřním parazitům a označený mikročipem. Je připraven vydat se na svou novou životní cestu. Podmínkou adopce je kastrace po aklimatizaci v novém domově.

Mezi svátky navštívil útulek moderátor Leoš Mareš s rodinou. Foto: Radek Havlíček Zdroj: Facebook Útulek Tábor

Jaký hledá domov?

Re by rád bydlel v rodinném domku se zahradou, je zvyklý na kotec, ale bude vděčný za přístup dovnitř, aby byl doma s páníčky, v jejich přítomnosti. Hledá aktivní páníčky, kteří budou navštěvovat psí školu a podnikat procházky a výlety. „Pro svou neohrabanost se nehodí k malým dětem, jiná zvířata má tendenci lovit a nemůžeme ho do jejich společnosti doporučit, vztah ke kočkám je vyloženě špatný. Po zodpovědném seznámení by mohl odejít do adopce ke stejně velké psí ségře,“ vysvětluje Zdenka Fürst.

Máte-li o Rejíčka zájem, pošlete na e-mail utulek@tstabor.cz základní informace o vás – nacionále, kontakt, adresu, kde by Re bydlel, důležité info o své rodině, dětech, dalších zvířatech, zázemí a zkušenostech se psy. „Prostě takový zvířecí životopis, ať máme představu o tom, jaký život Rejíčovi nabízíte. Na e-mail Vám odpovíme, zavoláme a domluvíme si první seznamovací návštěvu. Případně volejte 778 465 467,“ uzavírá Zdenka Fürst.

Hodnocení článku je 92 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Radek Havlíček, Útulek Tábor

Štítky hledáme páníčka, psí okénko, Tábor, útulek, Re, argentinská doga

Komentáře

Článek má zakázané vkládání komentářů.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.