středa 20. listopadu 2019 Nikola

Dobrovodský potok se po silném dešti rozvodnil

Prudký přívalový déšť, který se spustil z oblohy dnes před sedmou hodinou večerní, rozvodnil Dobrovodský potok v Českých Budějovicích. Velká voda v pondělí ohrozila garáže v lokalitě Jírovcova, zaplavené je také parkoviště u supermarketu Terno i přilehlé plochy.

„Když jsem od garáží před patnácti minutami odjížděl, voda už klesala. Bylo to tam ale na hraně. Pak už ale stačí jen trochu a je to zatopené,“ popsal Budějcké Drbně situaci kolem půl osmé autor fotky Honza Punčochář.

Hasiči do osmé hodině večer zasahovali u více než dvaceti událostí spojených s náhlou změnou počasí. „Jedná se především o padlé stromy, vodu jsme čerpali například v Tálíně na Písecku, Jankově na Českobudějovicku a Lhenicích na Prachaticku,“ vypočítala mluvčí HZS Jihočeského kraje Vendula Matějů.

Například v ulici Československých legií v Suchém Vrbém naproti lékárně spadla na zaparkovaná auta velká větev ze stromu. „Na místě museli hasiči ze stanic České Budějovice a Suché Vrbné použít výškovou techniku, aby ze stromu odstranili další ulámané větve, u kterých hrozilo, že by mohly také spadnout,“ dodala Matějů.

V Hluboké nad Vltavou strom spadnul na trakční vedení, a tak kvůli stržené troleji bude provoz na železniční trati minimálně do půlnoci přerušen. Na Jindřichohradecku v obci Písečná zase místní dobrovolná jednotka připravovala pytle s pískem na stavění hráze kolem místního potoka.

„Situace na jihu Čech se z pohledu hasičů příliš nezměnila. Evidujeme necelé čtyři desítky událostí, nemáme hlášené žádné zranění,“ uzavřela pondělní zpravodajství po 23. hodině tisková mluvčí hasičů.

ČTĚTE TAKÉ: Žene se přívalový déšť. Hladiny toků budou rychle stoupat

Máte další fotky z následků prudkého deště? Pošlete je Budějcké Drbně do mailu na adresu redakce@budejckadrbna.cz!

Foto: Honza Punčochář

Následky červencového přívalového deště

pondělí, 21. července 2014, 19:32

Pád větve stromu na zaparkovaná auta v ulici Československých legií. Foto HZS Jihočeského kraje
Terno. Foto Hana Janatová

Štítky velká voda, povodně, Dobrovodský potok, České Budějovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.