úterý 18. května 2021 Nataša

Nakažených covidem v jihočeských nemocnicích ubývá. Na odděleních jich zůstává téměř 300

Počet pacientů s onemocněním covid-19 v jihočeských nemocnicích stále klesá. V týdnu od 19. dubna proto převádí většina nemocnic na jihu Čech část covidových stanic na standardní režim.

„V jihočeských nemocnicích dochází k dalšímu poklesu covid-19 hospitalizovaných pacientů. Ke včerejšímu dni jich bylo 282. Na JIP+ARO zůstává bohužel stále 70 pacientů,“ shrnula ve čtvrtek předsedkyně holdingu Jihočeské nemocnice Zuzana Roithová.

Nemocnice na jihu Čech v posledních měsících odkládaly operace, které nebyly akutní. V těchto dnech nemocnice postupně opět začínají objednávat pacienty na chirurgické, ortopedické, gynekologické, cévní a oční výkony.

Strakonická nemocnice odložila celkem 440 chirurgických a gynekologických operací a 130 očních operací,“ dodal předseda představenstva Nemocnice Strakonice Tomáš Fiala.

V českokrumlovské nemocnici i nadále přetrvává vysoký počet covid-19 hospitalizací. Na Anesteziologicko-resuscitačním oddělení aktuálně leží pět pacientů. „V tomto okamžiku tedy nemůžeme zrušit žádnou ze tří covidových stanic. Od počátku května plánujeme, v případě očekávaného snížení počtu hospitalizovaných covid-19 pacientů, obnovení operativy,“ doplnil předseda představenstva Nemocnice Český Krumlov Vojtěch Remeň.

Pro covidové pacienty zůstane ve všech jihočeských nemocnicích minimálně jedna standardní stanice a jedna JIP stanice. „Tento covidový provoz plánujeme zajišťovat nejen do začátku prázdnin, ale pravděpodobně i během celého léta,“ shrnula Zuzana Roithová a dodala: „Na rozdíl od některých krajů se nám tak podařilo poskytnout pacientům Jihočeského kraje péči v plné kvalitě i v době nejvyššího výskytu pandemie, tj. bez nutnosti vyhlášení tzv. stavu nouze a nemuseli jsme převážet pacienty mimo kraj. Současně jsme mohli díky těmto kapacitám poskytovat po celou dobu pandemie i akutní péči necovidovým pacientům v plné kvalitě.“

Včera zaznamenali hygienici na jihu Čech 283 nových potvrzených případů onemocnění covid-19. Celkem 104 pozitivních se uzdravilo, čtyři osoby zemřely. Aktuálně je v kraji 5 345 nakažených osob.

Ohodnoť článek

Foto archiv

Štítky České Budějovice, nemocnice, koronavirus

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.