sobota 31. října 2020 Štěpánka

Testovací místa na covid nemocnice rozdělí. Pro auta se stanoviště přesouvá na letiště

Pevné nervy museli mít v posledních dnech řidiči v ulici Boženy Němcové. Důvodem byly kolony, které tvořilo množství aut mířících do areálu budějcké nemocnice na testy na koronavirus. Vedení nemocnice se proto rozhodlo testovací místa rozdělit a ti, kteří na odběr vyrazí autem, budou muset od zítřka až na letiště do Plané. Spuštěn byl zároveň také objednávkový systém.

Nemocnice se rozhodla od zítřka odběrná místa rozdělit. Důvodem je enormní vytíženosti, která v uplynulých dnech způsobila dopravní kolaps v Českých Budějovicích. „Stanoviště, které se nachází před hlavním vstupem do nemocnice, bude od středy určeno pouze pro pěší. Odběrné místo pro automobily vznikne v areálu Jihočeského letiště České Budějovice v Plané u Českých Budějovic," uvedla nemocnice v tiskové zprávě.

Doprava v okolí nemocnice kolabovala. Testování na koronavirus zkomplikovalo provoz v ulici Boženy Němcové

Desítky minut v koloně trávili řidiči, kteří dnes projížděli ulicí Boženy Němcové. Důvodem byl velký počet lidí mířících na koronavirový test v objektu budějcké nemocnice. Největší zájem o vyšetření je tradičně v pondělí a pátek. Proto nemocnice...

Obě odběrná místa budou otevřena ve všední dny od 9 do 14 hodin. Kapacita každého z nich bude 200 stěrů denně.

Naše odběrné místo využívaly osoby ze Středočeského kraje i z hlavního města Prahy z důvodu promptního provedení vyšetření bez nutnosti objednání. V důsledku toho jsme toto pondělí odebrali za účasti operativně přidělených zdravotnických pracovníků, kteří se standardně na činnosti odběrného místa nepodílí, rekordních 821 vzorků na onemocnění COVID-19,“ uvedl předseda představenstva Nemocnice České Budějovice Michal Šnorek.

Objednávkový systém

Nemocnice zároveň spustila také objednávkový systém, který je dostupný od dnešních 17 hodin. „Provedení odběrů bez předchozího objednání již nebude možné. Nemocnice České Budějovice i nadále provádí testování pouze u osob indikovaných Krajskou hygienickou stanicí Jihočeského kraje nebo ošetřujícím lékařem," stojí v tiskové zprávě.

Hodnocení článku je 84 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Jan Luxík

Štítky koronavirus, odběr, nemocnice, letiště

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.