sobota 15. srpna 2020 Hana

Partička popíjela v osm ráno na Lannovce. Jeden z mužů nadýchal přes čtyři promile

Přes čtyři promile alkoholu nadýchal ve středu ráno dvaačtyřicetiletý muž z Českobudějovicka. Ve společnosti dvou dalších lidí popíjel na Lannově třídě. Na hlučnou partu upozornilo městskou policii několik svědků. Silně opilý muž putoval na záchytku.

Hlídka městské policie vyjížděla na oznámení o hlučné skupině lidí ve středu v osm hodin ráno. Po příjezdu na místo zastihli strážníci šestadvacetiletého muže z Českých Budějovic, dvaačtyřicetiletého muže a čtyřicetiletou ženu z Českobudějovicka.

„Strážníci přítomné osoby poučili o tom, že v těchto místech je požívání alkoholu obecně závaznou vyhláškou města zakázáno. Muži dle jejich slov o tomto zákazu nevěděli. Jeden z nich měl přitom značné potíže s komunikací a nebyl téměř schopen chůze. Strážníci ho proto následně podrobili orientační dechové zkoušce na alkohol,“ uvedla mluvčí městské policie Věra Školková.

Muž nadýchal 4,02 promile alkoholu. Na místo byl proto přivolán lékař, který rozhodl o převozu muže na protialkoholní záchytnou stanici, kde byl předán do rukou zdravotníků.

Tím však případ pro dvaačtyřicetiletého muže neskončil. „Z přestupku proti pořádku v územní samosprávě se bude po vystřízlivění zpovídat správnímu orgánu. Za přestupek mu hrozí pokuta až 100 tisíc korun, případně i omezující opatření," dodala Školková.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo12 čtenářů

Foto Jan Luxík

Štítky krimi, policie, alkohol, přestupek

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.