Počasí dnes24 °C, zítra25 °C

Budějčák Michek je na Dakaru desátý. Viděl jsem několik kluků, jak leží podél trati, řekl v cíli první etapy

Budějcký motocyklový jezdec Martin Michek zajel desátý čas v dnešní první etapě Rally Dakar a na 10. místo se posunul i v průběžném pořadí. Novým lídrem je Ross Branch z Botswany. Vítěz pátečního prologu, Španěl Tosha Schareina, ze soutěže po nehodě odstoupil.

Pětatřicetiletý Michek, který se umístil v prologu jedenáctý, byl dnes na jednom z kontrolních bodů i pátý. Nakonec skončil s odstupem 17:12 minuty desátý. "Byla to hrozná speciálka. Endurákům se to asi líbilo, mně ale tenhle terén nejde a vycucává mě. Když jsem viděl, jak jsou všude rozházené šutry, kamenité cesty..., prostě šílené," uvedl Michek, který původně figuroval na devátém místě.

Jezdec týmu Orion Moto Racing Group se kvůli podmínkám na trati snažil jet opatrně. "Dával jsem si hrozného majzla. Viděl jsem několik kluků, jak leží podél trati. Když vám to na kamenech jednou nevyjde, tak to dopadne ošklivě," řekl Michek, který také jednou upadl. "Pak jsem musel trochu zvolnit. Jinak jsem do toho dal maximum," dodal.

V neděli čeká na soutěžící celkem 463 měřených kilometrů.

Výsledky Rally Dakar 2024 po první etapě

Průběžné pořadí: 1. Branch 5:13:55, 2. R. Brabec -11:54, 3. Klein -11:58, 10. Michek -18:04, 25. Engel -45:09, 36. Drdaj -1:01:21, 37. J. Brabec -1:02:55, 38. Romančík -1:06:28, 53. Pabiška -1:36:08, 61. Prokeš -1:45:42, 63. Podmol -1:54:06.

Autoři | Foto Orion – Moto Racing Group

Štítky Dakar, rally, Martin Michek, sport

Budějčák Michek je na Dakaru desátý. Viděl jsem několik kluků, jak leží podél trati, řekl v cíli první etapy  |  Ostatní sporty  |  Sport  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech