Vyhledávání

Nalezené články: "Hradební"

V minulém století tam stála synagoga, teď táborská radnice plánuje parkovací dům

Do roku 1977 stála u táborské Hradební ulice synagoga. Nyní chce město v tomto území vybudovat parkovací dům. S ohledem na historický význam lokality se bude radnice snažit o citlivý přístup, vzkázal starosta. Objekt má nabídnout až 300 parkovacích...

DRBNA HISTORIČKA: Kněžská 28

Čtvrtek, 23. září 2021, 15:03Z krajeHistorička

DRBNA HISTORIČKA: Kněžská 28

Čtvrteční díl Drbny historičky se tentokrát věnuje Kněžské ulici. Repsektive domu v této ulici, který je posledním domem s podloubím. Kdo všechno v něm sídlil? A proč se měl dům zbourat? I to se dozvíte v dnešním textu od Jana Schinka.

DRBNA HISTORIČKA: Historie domu číslo 20 v Kněžské ulici

Dnešní díl Drbny historičky bude o domu číslo 20 v Kněžské ulici. Sídlil v něm František Beránek, který ve městě provozoval výrobnu lihovin, později také výčep a hostinec. Kvůli jeho přírodním vínům se dostal do sporu s Jaroslavem Filištejnem, který...

Zástrčka na Lannovce je alegorií dnešní doby. Sochu vytvořil Milan Cais

Ve středu odpoledne byla na budějcké Lannovce instalována poslední velkoformátová socha v rámci tradiční výstavy Umění ve městě. Vytvořil ji hudebník a výtvarný umělec Milan Cais. Socha nese jméno Disconnected a má upozorňovat na digitalizaci,...

DRBNA HISTORIČKA: V Kněžské 33 sídlil kartáčník, ale i módní salon

Dnešní díl Drbny historičky bude o domech v Kněžské ulici. Konkrétně o domu číslo 33. Co nebo kdo v něm sídlil? Právě o tom se dnes rozepsal Jan Schinko.

DRBNA HISTORIČKA: Nástup a konečná autobusů se nacházely u hospod

Jan Schinko se v dnešním díle Drbny historičky podíval na téma autobusových zastávek. Víte, proč se nacházely hlavně u restaurací? A od jaké odjíždělo nejvíce linek? I to se v dnešním povídání dozvíte.

DRBNA HISTORIČKA: Nevěstince v Českých Budějovicích

Dnešní díl Drbny historičky se věnuje nevěstincům v Českých Budějovicích. Víte, kde všude ve městě byly? A proč se nacházely zvlášť mimo střed města? I to se dozvíte v dalším povídání historika Jana Schinka.

DRBNA HISTORIČKA: Moderní slovo parfumerie se nepoužívalo, bylo to prostě voňavkářství

Dnešní povídání Jana Schinka je o domu, který nesl nápis Otakar Kámen. Víte, kdo Otakar Kámen byl? A kde všude ve městě měl obchody? A proč se prodejně s parfémy říkalo voňavkářství? I to se dočtete v dnešní Drbně historičce.

DRBNA HISTORIČKA: Jako první zavedl ve městě anglické kakesy Tomáš Mühlstein

Jan Schinko se v dnešním díle podíval na Sterneckovu ulici. Víte, kde ji dnes najdeme? A jaké všechny domy a provozovny se v ní nacházeli? To se dozvíte v další Drbně historičce.

DRBNA HISTORIČKA: Budějce se zviditelnily díky mincovně. Měla vyšší produkci než ta pražská

V dnešním dílu Drbny historičky se Jan Schinko podíval na bourání hradeb u řeky. Víte, co dnes stojí na jejich místě? A kde se ve městě nacházela mincovna, která Budějce proslavila?

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.