Vyhledávání

Nalezené články: "historička"

DRBNA HISTORIČKA: Piaristická ulice byla jeden čas plná i hub

Jan Schinko se v dalším dílu Drbny historičky podíval na známou Piaristickou ulici. Dříve se jí říkalo Klášterní nebo U Klášteru. Jeden čas se tady konaly například houbové trhy. Kromě obchodů se ulice ale nijak nezměnila.

DRBNA HISTORIČKA: Voda a zeleň objímají město jako prsten skvostný, napsal Neruda

V dalším dílu Drbny historičky se Jan Schinko věnuje pohledu na nábřeží v Rybní ulici. Místo souvisí i s návštěvou básníka Jana Nerudy, kterého zaujaly vodní toky. Po návštěvě napsal, že Budějovice České mají nepopíratelnou líbeznost svou.

DRBNA HISTORIČKA: Lázně Ferdinandovy stály podél levého břehu Mlýnské stoky

V dalším dílu Drbny historičky se Jan Schinko podíval na pohled z období před rokem 1911. Jsou na něm klasicistní Ferdinandovy lázně. Ty si nechal nechal postavit v roce 1887 Ferdinand Hrbek.

Prachatické muzeum slaví 120 let od založení. Pro návštěvníky připravilo novou výstavu o historii hasičstva

Prachatické muzeum letos slaví výročí 120 let od svého založení. Vedle stálých expozic si muzeum pro letošní sezónu připravilo unikátní výstavu, která mapuje historii hasičstva v okrese Prachatice. Návštěvníci mají možnost až do 9. června vidět...

DRBNA HISTORIČKA: Za Dlouhým mostem stál domek, ve kterém byl výběrčí mýta

V dalším dílu Drbny historičky se Jan Schinko věnuje pohledu na Dlouhý most směrem z města. Tam se platilo mýtné za potah a koně. Přímo za mostem směrem do města pak stál domek, ve kterém dříve úřadoval výběrčí mýta.

DRBNA HISTORIČKA: Remlovy Dvory byly zlikvidovány před stavbou budějckého sídliště

V dalším dílu Drbny historičky se Jan Schinko věnuje Romlovým Dvorům. Víte, kde dříve ležely? Jaké sídliště dnes najdete na jejich místě?

DRBNA HISTORIČKA: Při promítání v Besedě se hrálo na klavír

V dalším dílu Drbny historičky se Jan Schinko věnuje snímku z období před rokem 1924. Na něm je blok domů kolem Besedy. Právě tento objekt je spojen s prvním biografem ve městě. Filmy byly bez zvuku. Někdy se při promítání hrálo na piáno.

DRBNA HISTORIČKA: Nedaleko bývalé Linecké brány stál Velký pivovar

V dnešním dílu Drbny historičky se Jan Schinko podíval na Divadelní ulici v centru Českých Budějovic. Právě v této lokalitě se v minulosti nacházela Linecká brána, kterou město srovnalo se zemí.

Moje práce je vypravovat autobusy, které se bezpečně vrátí, říká Miloslav Madarasz

U Dopravního podniku města České Budějovice pracuje už 35 let. K pozici vedoucího provozu autobusové opravny se dopracoval postupně. Čím vším si za svoji kariéru prošel, co ho na práci stále baví a jak pečuje o „dědečka“ eRŤáka? To vše se dočtete...

DRBNA HISTORIČKA: Z budějckého nádraží mířily vlaky do Itálie či Švýcarska

V dalším dílu Drbny historičky se Jan Schinko zaměřil na budou vlakového nádraží, kde před nedávnem skončila rekonstrukce. Projekt na nádraží v minulosti vypracoval Gustav Kulhavý, který se podílel ve stejném čase na projektu nádraží v Plzni.

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.