sobota 29. ledna 2022 Zdislava

Vyhledávání

Nalezené články: "Broukárna"

DRBNA HISTORIČKA: Obchodní dům Brouk a Babka

Dnešní díl Drbny historičky věnoval Jan Schinko nejstarším obchodním domům v Českých Budějovicích. Víte, proč Broukárna ztratila po roce 1979 většinu zákazníků? A proč z ní měl být Dům potravin?

DRBNA HISTORIČKA: Kvůli Prioru přišla Broukárna o zákazníky. Býval v ní dětský dům

Dnešní díl Drbny historičky věnoval Jan Schinko Broukárně. Víte, jaký jiný obchod připravil Broukárnu jeden čas o slávu? A co kvůli němu v budově bylo? Po roce 1950 byl název Brouk a Babka zrušen a obchod se přejmenoval na Vltavan. Nový název se ale...

DRBNA HISTORIČKA: Vánoce ve městě

V dnešním dílu Drbny historičky se Jan Schinko ohlédnul za tím, jak se ve městě stavily Vánoce. Jaké zvyky se dodržovaly? Kdy byl ve městě poprvé ozdoben vánoční strom před radnicí? A kdo pravidelně vyhrával soutěž o nejlepší vánoční výkladní skříň?

DRBNA HISTORIČKA: Od Prioru se čekalo mnohem víc

V dalším dílu Drbny historičky se historik Jan Schinko podíval na proslulý Prior. Na Lannovce stojí už od roku 1979. Proč se od něj čekalo mnohem víc? A co mu podle architektů chybělo? To se dozvíte v dalším dílu seriálu.

DRBNA HISTORIČKA: Podloubí v Budějcích najdete u 162 domů

V dnešním dílu Drbny historičky se Jan Schinko podíval na budějcké podloubí. V Budějcích má podloubí celkem 162 domů. Nejvíce jich je na náměstí. V Krajinské ulici podloubí málem nebylo, radnice ale naštěstí jeho stržení nedovolila.

Více článků »

Nalezené fotogalerie: "Broukárna"

Nebyla nalezena žádná fotogalerie.

Nalezené profily: "Broukárna"

Nebyly nalezeny žádné profily.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.