sobota 27. listopadu 2021 Xenie

V pondělí začne rekonstrukce Lidické. Trvat bude do konce září

Řidiči v Budějcích musejí od pondělí počítat s dalším dopravním omezením. Začíná rekonstrukce Lidické třídy. Na řadu přijde téměř dvoukilometrový úsek od kolejí vlečky v Papírenské až po Hrnčířskou ulici na konci města. Práce by měly trvat do 29. září.

„V rámci modernizace necháme nahradit poškozenou horní část vozovky a upravit přechody pro chodce. Ty budou vybaveny ochrannými ostrůvky a novým osvětlením. Přechody pro chodce jsou plánovány na ulicích J. B. Foerstera, Plánská, Chmelenského, Buděšínského či mezi ulicemi Papírenská a Slunečná,“ vysvětlil krajský radní pro dopravu Jiří Švec s tím, že součástí celkové modernizace bude také oprava části přilehlých silničních obrubníků a chodníků

Uzavírka bude, až na několik víkendů, částečná. Pro auta nad 6 tun je připravena objízdná trasa, která povede přes Litvínovickou dále na Planou a Včelnou. Náklady hradí Jihočeský kraj částkou přesahující 32 milionů korun. Dalších 3,5 milionů zaplatí Statutární město České Budějovice.

V pondělí začne také oprava Vrchlického nábřeží, a to v úseku Mánesova – Čechova. Ta je součástí rekonstrukce Mánesovky. „Úplně uzavřena zůstane pozemní komunikace v ulici Vrchlického nábřeží v rámci realizace stavby – rekonstrukce vodovodu a kanalizace, chodníků a vozovky,“ uvedla tisková mluvčí města Jitka Welzlová. V tomto úseku by měly být práce dokončeny 15. října. 

Foto Jitka Welzlová

Štítky oprava, rekonstrukce, Mánesova třida, Lidická třída, České Budějovice

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.