neděle 19. ledna 2020 Doubravka

Při požáru chatky na Českobudějovicku uhořela seniorka a pes

, aktualizováno 19. listopadu 2019, 12:08

Policisté a hasiči včera vyjížděli k požáru v chatové oblasti v obci Strážkovice. Hasiči po uhašení požáru našli v jedné z chatek třiasedmdesátiletou seniorku bez známek života. Požár pravděpodobně způsobila technická závada.

K požáru vyjížděli hasiči krátce před půl jedenáctou večer do chatové oblasti U Želízků. Tam zatím z nezjištěných příčin začala hořet jedna z chatek. „Na místo vyjeli hasiči a policisté z obvodního oddělení Trhové Sviny a českobudějovičtí kriminalisté. Po uhašení požáru byla v chatě nalezena jedna osoba bez známek života. Policisté na případu spolupracují s vyšetřovateli hasičského záchranného sboru, kteří určí přesnou příčinu požáru,“ uvedla tisková mluvčí policie Štěpánka Schwarzová, která dodala, že policisté stále zjišťují totožnost ženy, která v chatce uhořela. 

„Přibližně po 20 minutách dostaly zasahující jednotky požár pod kontrolu. Pak bylo možné vstoupit do chatky. Uvnitř byla nalezena jedna uhořelá osoba a její pes. Záchranáři ošetřili jednu osobu, která se nadýchala kouřem. Likvidaci požáru velitel zásahu nahlásil krátce před půl dvanáctou večerní, poté postupně odesílal jednotky na své základny. Vyšetřovatel hasičů stanovil výši vzniklé škody na milion korun. Příčina vzniku požáru je v šetření,“ řekla tisková mluvčí hasičů Vendula Matějů

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo8 čtenářů

Foto pixabay.com

Štítky požár, úmrtí, policie, hasiči, Českobudějovicko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.