sobota 19. září 2020 Zita

Zloději z Příbramska vykrádali na jihu Čech rodinné domy, oba už jsou ve vazbě

Jindřichohradečtí kriminalisté dopadli v polovině minulého týdne dva zloděje, kteří na jihu Čech vykrádali rodinné domy. Na své „objížďky“ používali vypůjčené auto. Oba obvinění muži, kteří byli v posledních třech letech soudem odsouzeni, jsou nyní trestně stíháni vazebně.

Kriminalisté zlodějskou dvojici dopadli minulý týden ve středu. Ve stejný den se oba muži z Příbramska měli vloupat do rodinného domu v Lišově, kde měli ukrást různé věci a elektroniku. Způsobili škodu za nejméně 92 tisíc korun. Jejich pozornosti neunikl ani dům v Lomnici nad Lužnicí. Při loupeži je ale vyrušila majitelka.

Policejní komisař vdal ve čtvrtek usnesení o zahájení trestního stíhání pro přečin porušování domovní svobody, přečin krádeže a přečin poškození cizí věci, dílem spáchané ve formě spolupachatelství, které si obvinění převzali osobně. „Oba zadržení obvinění muži byli umístěni do policejních cel. V pátek policejní komisař podal podnět k podání návrhu na vzetí obviněných do vazby. Soud vazbu akceptoval. Oba obvinění muži, kteří byli v posledních třech letech soudem odsouzeni, jsou nyní trestně stíháni vazebně,“ uvedla tisková mluvčí policie Hana Millerová

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo2 čtenářů

Foto pixabay.com

Štítky zloděj, krádež, policie, Jindřichohradecko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.