sobota 21. května 2022 Monika

Jihočeský hasič přivezl z Portugalska světový titul. Zlatou medaili získal podruhé

Světové hasičské hry se letos konaly v portugalském Lisabonu. Jihočeský kraj na nich reprezentoval mimo jiné Michal Brousil, který jel obhajovat světový titul z Číny. Písecký hasič potvrdil své kvality a zlatou medaili si přivezl i tentokrát. Zvítězil nejen ve své věkové kategorii, stal se ale i absolutním vítězem.

Písecký hasič Michal Brousil se zúčastnil několika různých sportů. „Největší očekávání jsme měli v prestižní disciplíně Toughest Firefighter Alive, kde Michal obhajoval světový titul, který vybojoval na posledních hrách v čínském Cheng-du. Z celkového startovního pole, čítajícího okolo dvou stovek závodníků, Michal potvrdil svoji světovou kvalitu a přiváží na jih Čech zlatou medaili," okomentovala mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů

Čtyři úseky extrémně náročných disciplín byly završeny výběhem do devátého patra výškové budovy. Brousilovi se podařilo zvítězit nejen ve své věkové kategorii, ale stal se i absolutním vítězem mezi všemi závodníky. Uspěl navíc také v páce, kde získal dvě zlaté medaile a bronz získal z výběhu do schodů.

Nešlo ale o jediné medaile, které čeští hasiči v portugalském Lisabonu získali. Z osmi věkových kategoriích mužů dosáhli na tři zlaté medaile a jednu stříbrnou. Úspěch slavily i ženy, které obsadily ve dvou věkových kategoriích 2. až 5. místo a z následující kategorie si odnesly stříbro.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto HZS Jihočeského kraje

Štítky hasiči, soutěž, Michal Brousil, medaile, ocenění

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.