pátek 28. ledna 2022 Otýlie

V Budějovicích hořela střecha bytového domu. Policisté evakuovali šest lidí

S rozsáhlým požárem dnes bojovali hasiči v Českých Budějovicích. Okolo půl třetí ráno začala hořet střecha bytového domu v Čéčově ulici. Při požáru se nikdo nezranil, policisté z domu evakuovali šest lidí.

Hasiči se o požáru dozvěděli po půl třetí ráno, kdy na tísňovou linku volalo hned několik lidí. Ti si všimli hořící střechy bytového domu v Čéčově ulici. „K požáru operační středisko vyslalo obě českobudějovické profesionální jednotky ze stanic České Budějovice i Suché Vrbné, poplach vyhlásilo také pro jednotku SDH obce Hrdějovice,“ informovala mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů

V době, kdy hasiči dorazili na místo, hořela střecha v plném rozsahu. Z domu se podařilo evakuovat šest osob. „Nemáme informaci, že by byl někdo z nich zraněn. Hasiči ihned zahájili hasební práce,“ popsala Matějů s tím, že hasiči s ohněm bojovali zevnitř i zvenku objektu. 

„Požár dostali pod kontrolu za dvě hodiny, lokalizaci požáru velitel zásahu hlásil ve 4:40. Dohašování střešní konstrukce pak zabralo další hodinu. Úplná likvidace požáru nastala v 5:37 hodin,“ dodala mluvčí.

Předběžná škoda je více než jeden milion korun. Příčina požáru je podle hasičů i policie předmětem vyšetřování.

Hodnocení článku je 52 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto HZS Jihočeského kraje

Štítky požár, české budějovice, čéčova, hasiči, policie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.