Z ochozů českobudějovické Černé věže museli záchranáři naposledy transportovat zraněného v roce 1996. Tým vyškolený na zásah ve výškách zažívá podobné situace pravidelně, a tak je musí nacvičovat. Poslední simulace se konala na památce v centru města dnes dopoledne.
Na Černé věži a v jejím okolí trénoval tým Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje vyškolený na výškové zásahy. Zapojila se i posádka letecké záchranné služby.
„Je to jedno z pravidelných cvičení. Místa se průběžně střídají, abychom byli připraveni na různé situace,“ řekla Budějcké Drbně mluvčí jihočeských záchranářů Petra Kafková, která se do cvičení zapojila.
Tým si dnes vyzkoušel slanění nebo třeba evakuaci pacienta. Naposledy bylo nutné dostat zraněného z ochozů v roce 1996, kdy návštěvníka památky postihla srdeční příhoda. Redakci to řekl správce Černé věže Jan Vančura.
„Ta cvičení začala v roce 1994. Po těch letech už víme, co nás čeká. Ty tréninky se sice opakují, ale je to nesmírně důležitá záležitost. Jsme totiž díky tomu připraveni na nejrůznější situace. Kdyby na to došlo, mohu dotyčnému vysvětlit, co bude následovat,“ popsal Vančura.
Neděle, 7. října 2018, 08:09
Rychlá evakuace osob nebo transport zraněné ležící osoby. Právě tyto zásahy trénovaly všechny složky integrovaného záchranného systému na sedmdesát metrů vysoké Černé věži. Cvičení na budějcké dominantě probíhá pravidelně. Poprvé v roce 1994, o rok...
Černá věž vznikla v 16. století a stojí v historickém centru Budějovic. Uvnitř je celkem sedm zvonů. Stavba je vysoká více než 70 metrů. Má 225 schodů.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.