čtvrtek 2. července 2020 Patricie

Český Krumlov se o nadcházejícím víkendu stane dějištěm oslav měsíce lásky

V Kouzelný Krumlov se o nadcházejícím víkendu opět promění město Český Krumlov. Návštěvníci, ale samozřejmě i místní lidé se mohou těšit na volně přístupné výstavy, čarodějnický rej, studentský majáles, hudební produkci i lampionový průvod.

Už v pátek v 10 hodin dopoledne bude na náměstí zahájen májový jarmark, který potrvá až do neděle.

Stejně jako v předchozích letech bude součástí Kouzelného Krumlova i majáles místního gymnázia. Uskuteční se v pátek od 11 do 14 hodin. Studenti ze školy zamíří na náměstí, kde je pozdraví starosta města Dalibor Carda.

„Zároveň jednotlivé třídy představí kandidáty na krále a královnu Majálesu 2016. Následovat bude samotná volba. Účastníci se mohou těšit i na krátké hudební vystoupení studentů a učitelů gymnázia,“ uvedla Hana Bůžková, ředitelka Gymnázia Český Krumlov.

Čarodějnická sobota

Hlavní program Kouzelného Krumlova je naplánován na sobotu. Soustředěn bude hlavně do pivovarských zahrad. Těšit se můžete od 13 hodin na dětské čarodějnické odpoledne plné her, atrakcí, malování a tak dále. Ve stejný čas začne také Krumlovský veletrh, který dá prostor prezentacím českokrumlovských neziskových institucí, spolků, projektů...

Od 13 do 14 hodin vystoupí dětské soubory z Domu dětí a mládeže Český Krumlov a Kocero - komunitního centra Rovnost.

Hned od 14 hodin naváže festival ZUŠ, na kterém se představí jednotlivé obory místní základní umělecké školy.

V 17 hodin odstartuje stavění máje a o půl hodiny později vystoupí Divadlo Pohádka.

Chybět nebude lampionový průvod, který vyjde ve 20:45. Po jeho příchodu bude zapálena vatra - předpokládá se, že se tak stane ve 21 hodin.

Tím ale sobotní program nekončí. Například od 20:30 do 23 hodin můžete vyrazit na tajemnou stezku klášterní zahradou.

V neděli na výstavu

V neděli můžete vyrazit do muzeí. Řada z nich si nachystala speciální slevy, které vaši peněženku jistě potěší. Například Regionální muzeum v Českém Krumlově bude mít dokonce vstup zdarma - od 14 do 17 hodin.

Od 14 hodin se také můžete zúčastnit komentované prohlídky města, která bude zdarma a potrvá zhruba 90 minut. Rezervace a vstupenky vyřídíte v informačním centru.

Autoři | Foto Dominik Svoboda

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.