pondělí 6. dubna 2020 Vendula

Jiří Zimola nastoupí od nového akademického roku na VŠTE

Jihočeský zastupitel za ČSSD a bývalý hejtman kraje se vrací zpátky ke své původní učitelské profesi. Zimola se tak rozhodl poté, kdy v rámci zklidnění politické atmosféry v Jihočeském kraji odstoupil z hejtmanského křesla.

Nabídkou z VŠTE jsem byl velmi potěšen. Po letech se opět vracím ke svým učitelským kořenům, i když v tomto případě vyměním základní školu za vysokou. Zároveň věřím, že i v dalších činnostech, které souvisí s aktivitami školy v rámci spolupráce ze zahraničními vysokými školami či výzkumnými ústavy, budou mé dosavadní zkušenosti úspěšně zúročeny,“ vyjádřil se k nové profesní etapě svého života Jiří Zimola.

Konkrétní přednáškové kurzy budou stanoveny vedením vysoké školy před začátkem akademického roku, ale předběžně jsme hovořili, že bych se měl zaměřit na oblast veřejné správy a regionální problematiku, kde můžu nabídnout nejen teoretické znalosti, ale především také praktické zkušenosti ze svého, dovolím si říci úspěšného, působení v čele Jihočeského kraje,“ popisuje budoucí náplň práce Jiří Zimola, který by se měl věnovat mimo jiné například koordinaci aktivit školy souvisejících se členstvím VŠTE v různých profesních sdružení, spolupráci s dalšími vysokými, středními i zahraničními školami či projektům odborných praxí a výzkumné činnosti.

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky Jiří Zimola, VŠTE, učitel

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.