neděle 12. července 2020 Bořek

Byť hráč z velkého světa šoubyznysu, nikdy to na sobě nedal znát, říká o Jiřím Pomeje Radek Šíma

Včerejší zpráva o smrti herce Jiřího Pomeje šokovala celou republiku. Na rodáka z Budějc zavzpomínal Radek Šíma. Poprvé se setkali v roce 2002. Jeho historky z natáčení byly opravdu k popukání, říká.

„S Jirkou jsem se poprvé osobně setkal v roce 2002. Tehdy se tuším v Českých Budějovicích slavnostně otevíralo multikino Cinestar v ulici M. Horákové a úvodním snímkem byla Andělská tvář režiséra Zdeňka Trošky, kde Jirka ztvárnil charismatického Filipa de Mornay,“ popisuje bývalý redaktor Radek Šíma setkání s hercem.

„Po představení jsem s ním dělal rozhovor. Po pevném stisku ruky na mě s úsměvem vypálil: „A vy jste odkud, chlape?“ Myslel jsem, že myslí zaměstnání. „Na to se neptám, myslím, jestli jste z Budějc.“ Jasně, narodil jsem se u Malého jezu v Havlidně, i když teď bydlím v Borku. „Takže jsi od Maláku? Já taky, tak to si musíme sakra tykat…“ A bylo vymalováno. Od té doby jsme se občas sešli u piva, když byl zrovna na jihu a měl chvilku čas. Byť hráč z velkého světa šoubyznysu, nikdy to na sobě nedal znát. A jeho historky z různých natáčení, například z filmu Playgirls, bylo opravdu k popukání,“ popisuje Radek Šíma. 

„Takže Jirko, příteli od Maláku, odpočívej v pokoji,“ uzavírá.

Foto Facebook Jiří Pomeje

Štítky rozhovor, Jiří Pomeje, Radek Šíma

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.