pátek 7. října 2022 Justýna

Do Přední Výtoně se po roce vrací Šumaman. Extrémní závod prověří zásahové jednotky

Vyžití pro malé i velké, sport, policejní a záchranářské ukázky. To je sobotní den v Přední Výtoni, kde se uskuteční už dvaadvacátý ročník extrémního závodu Šumaman, který prověří zásahové jednotky. Nebude chybět doprovodný program a ohňostroj.

Týmy nebudou mít závod vůbec jednoduchý. Čeká je běh členitým terénem, jízda na horském kole a plavba na raftu. Závodníci také plní úkoly několika stanovišť – překonání traverzu, slaňování, střelba, přelezení sítě, provazových žebříků a mnoho dalších rozmanitých překážek. Délka závodu je přibližně 45 minut. Závodu se účastní pětičlenná družstva zásahových jednotek policie a sportovní oddíly.

„Všichni návštěvníci tohoto zážitkového dne mohou sledovat policejní profesionály při tomto nelehkém závodě a zároveň zapojit své ratolesti do dětských závodů a soutěží, které jsou připraveny v Přední Výtoni u penzionu Vyhlídka,“ uvedl tiskový mluvčí policie Jiří Matzner.

Chybět nebudou policejní kynologové, kteří předvedou něco z výcviku svých psích pomocníků. Kromě policie dorazí i protiletadlový pluk ze Strakonic a motorizovaný prapor armády z Jindřichova Hradce představí vojenskou techniku, zbraně a mnoho dalšího. 

„Výsledky celého závodu pětičlenných týmů policejních borců budou vyhlášeny v sedm hodin večer. Hlavní cenu Pohár ředitele jihočeské policie předá vítěznému týmu Luděk Procházka a hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská. Sportovcům přijede držet palce policejní prezident Jan Švejdar,“ dodal Matzner.

Závod startuje v půl sedmé ráno a konec je naplánovaný na desátou hodinu. Ve dvacet hodin proběhne vyhodnocení výsledků a následný ohňostroj. 

Foto Pavel Kacerovský

Štítky Šumaman, závod, policie, Přední Výtoň

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.