středa 2. prosince 2020 Blanka

Náměstí v Budějcích bude patřit vojákům, policii, hasičům a celníkům

Budějce si už příští týden připomenou Den vzniku samostatného československého státu. Slavnostní přehlídka bude výjimečná. Na českobudějovickém náměstí se totiž bude konat poprvé od roku 2008. Tehdy hejtman Jihočeského kraje předal prapor rotě aktivních záloh Krajského vojenského velitelství České Budějovice.

Ve čtvrtek 24. října budou například v Rožnově, Mladém, v Kněžských a Čtyřech Dvorech položeny květiny u pomníků padlých. Celá vzpomínka vyvrcholí následující den ve pravé poledne na náměstí Přemysla Otakara II.

Před budovou radnice u pamětní desky T. G. Masaryka představitelé města a kraje položí za přítomnosti členů Českého svazu bojovníků za svobodu i zástupců AČR květiny a věnce k uctění státního svátku

 „Letošní slavnostní připomínka bude výjimečná, protože náměstí Přemysla Otakara II. zaplní uniformovaní vojáci, policisté, hasiči a celníci, aby společně oslavili patnáct let od vzniku pěší roty Aktivních záloh. K vidění tady bude i ukázka vojenské techniky, a to už od desáté hodiny,“ uvedl primátor Jiří Svoboda.

Dodal, že radnice si vznik republiky už delší dobu připomíná dříve než 28. října, kdy je oficiální státní svátek spojený s touto událostí. „V ten den většinou občané města mají volno a jsou mimo České Budějovice. Proto už několik let si vznik republiky připomínáme o pár dnů dříve,“ uvedl primátor.

Foto Jan Luxík

Štítky přehlídka, náměstí, Den vzniku samostatného československého státu, vojáci, policie, hasiči

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.