Počasí dnes22 °C, zítra26 °C
Sobota 13. července 2024  |  Svátek má Markéta
Bez reklam

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Železná Ruda pokřtěna. Trasy šumavskou divočinou si užilo přes 1 200 běžců

PR článek

Premiérová zastávka Běhej lesy v Železné Rudě byla horským závodem se vším všudy. Šumava přivítala přes 1 200 závodníků počasím, které ani jednomu z nich nedalo nic zadarmo, o to z lepšího pocitu se však lesní parťáci mohli radovat v cíli.

Předpověď počasí se naplnila a vytrvalý déšť prověřil, že lesní smečka skutečně není z cukru. Už brzy ráno vyběhli vytrvalostní běžci na extra dlouhou trasu (39 km) s největším převýšením celé série. Na start se postavilo 96 trénovaných závodníků a do cíle jako první doběhl s časem lehce přes tři hodiny David Flak, první ženu Sabine Wallnerovou z Německa jsme v cíli vítali o necelou minutu později.

Dopoledne patřilo již tradičně dětským závodům Dr. Max. Lesním mláďatům na start téměř přestalo pršet, a tak o úsměvy nebylo nouze. Mláďata umí vždy divákům připravit pořádné drama, od tras na 100 metrů po těch na 1 kilometr se závodilo do posledního metru a viděli jsme nejeden dechberoucí finiš, ale nejdůležitější je, že bezmála 200 malých velkých závodníků doběhlo až do cíle.

Po obědě začalo stoupat takřka 800 běžců z dospěláckých tras Nova 13 a 18 kilometrů k Čertovu jezeru, kde se pokochali výhledem na typickou šumavskou krajinu. Poté na krátké rovince nabrali dech do plic a vydali se do největšího stoupáku na trase k Černému jezeru. Krátký závod nakonec ovládli Jiří Procházka a Gabriela Veigertová, kteří uběhli kopcovitou trasu bezpečně pod hodinu. Na delší trase triumfoval mistr světa v běhu na lyžích Martin Koukal, první ženou v cílové rovince byla Lenka Šatavová. Po doběhu se všichni mohli zahřát a doplnit vydanou energii v jídelním stanu Penny.

Sprinteři si museli šetřit své síly až do konce, protože prémie na Conti Speed Section v podobě pneumatik za 5 000 Kč si vyběhl z každé trasy vždy pouze nejrychlejší muž a nejrychlejší žena na speciálním měřeném úseku.

Všichni běžci doběhli do cíle promočení, ale důležitější je, že také šťastní. Drsné podmínky a náročné trasy v Železné Rudě umocnily zážitek, který jen tak nevybledne, a naprostá většina závodníků na něj bude dlouho vzpomínat. Divoká Šumava se svými kopci a trailovými trasami ponořenými do mystické mlhy se postarala o premiéru, jak se sluší a patří.

Železná Ruda rozhodně nebyl „obyčejný závod“, ale ta pravá specialitka nás čeká teprve 21.-23. června na Vysočině, kde se uskuteční druhý ročník Týmovky. Každá parta 8 závodníků si rozdělí 220 kilometrů, týmy o 4 členech si budou moct vybrat, jestli uběhnou stejnou vzdálenost, nebo „jen“ polovinu. Nebudou chybět ani dětské závody a kdo nemá parťáka nebo raději běhá sám, tak si vychutná charitativní Penny běh. K tomu na všechny čeká doprovodný program dnem i nocí. Svou „vstupenku“ na skutečný běžecký festival ulovíte na www.behejlesy.cz.

Ohodnoť článek

Štítky Běhej lesy, Železná Ruda, PENNY běh, závod

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Železná Ruda pokřtěna. Trasy šumavskou divočinou si užilo přes 1 200 běžců  |  Společnost  |  Zprávy  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.