pátek 24. ledna 2020 Milena

Mladí záchranáři se utkali v Jindřichově Hradci. Zabodovali žáci ze Strmilova a Studené

Okresní kolo soutěže Mladý záchranář se uskutečnilo v pátek 11. května v Jindřichově Hradci. Soutěž Malý záchranář je určena pro žáky jihočeských základních škol a koná se pravidelně na jaře na jednotlivých územních odborech Hasičského záchranného sboru (HZS) Jihočeského kraje. 

Okresní kolo pořádá Český červený kříž ve spolupráci nejen s hasiči, ale také v policisty a záchranáři. Cílem projektu je především prověřit znalosti i praktické zkušenosti dětí při řešení mimořádných událostí. Zástupci všech složek pak dětem soutěžní den zpestřují možností prohlédnout si a hlavně vyzkoušet si vybavení hasičů a policistů.

„V Jindřichově Hradci děti prokazovaly vědomosti i fyzickou zdatnost ve dvou věkových kategoriích, a to kategorii mladších žáků: 1.-5. ročník a v kategorii starších žáků: 6.-9. ročník základních škol,“ informovala mluvčí jihočeského hasičského sboru Vendula Matějů. 

„S nástrahami jednotlivých stanovišť si mezi mladšími nejlépe poradil tým základní školy ze Strmilova, mezi staršími žáky zvítězilo družsto základní školy ze Studené,“ dodala Matějů.

Autoři | Foto HZS Jihočeského kraje

Štítky hasiči, soutěž, mladí hasiči, záchranáři, Jindřichův Hradec

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.